Xiaomi zamierza wprowadzić na rynek czytnik ebooków Mi Reader. Czy urządzenie zagrozi pozycji Kindle?

Xiaomi przedstawiło koncepcyjny projekt nowego czytnika ebooków, który ma pojawić się w sprzedaży wcześniej, niż przypuszczano. Mi Reader jest dostępny w serwisie crowdfundingowym MiJia już od 20 listopada. Urządzenie prezentuje się całkiem dobrze, lecz na razie jest przeznaczone wyłącznie dla chińskich użytkowników

Xiaomi zamierza wprowadzić na rynek czytnik ebooków Mi Reader. Czy urządzenie zagrozi pozycji Kindle?

Czytnik ebooków zostanie wyposażony w ekran dotykowy E Ink Carta z 212 PPI. Będzie on posiadać wbudowane podświetlenie wraz z funkcją jego regulacji za pomocą 24 diod LED. We wnętrzu Mi Readera znajdzie się czterordzeniowy procesor Allwinner B300 o mocy 1.8 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB przestrzeni dysku twardego.

Użytkownicy elektronicznego czytnika książek będą mieli możliwość przechowywania materiałów cyfrowych w chmurze Baidu Cloud. Moc baterii Mi Readera wyniesie 1,800 mAh i pozwoli na korzystanie z niego prawie przez miesiąc. Zostanie on również wyposażony w port USB-C.

Czytnik ebooków będzie w stanie odtwarzać najpopularniejsze formaty książek elektronicznych TXT, EPUB PDF, DOC, XLS, PPT oraz cyfrowe wydania mangi. Chociaż Mi Reader działa na Androidzie 8.1, system obsługuje się za pomocą modyfikacji Xiaomi. Cena urządzenia wynosi 80 USD.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *