Najmniejszy czytnik ebooków na rynku [Xiaomi InkPalm 5 Mini]

Szukasz czytnika ebooków wielkości smartfona? Poznaj 5-calowy Xiaomi InkPalm 5 Mini – działający na Androidzie, wszechstronny, najmniejszy czytnik ebooków, jaki znajdziesz w tej chwili na rynku. Czy warto go kupić?

Xiaomi InkPalm 5 Mini

Mały czytnik ebooków

Firma Xiaomi zapowiedziała premierę nowego urządzenia. Xiaomi InkPalm 5 Mini to poręczny czytnik ebooków, który zostanie wyposażony w nieduży wyświetlacz o średnicy 5 cali. Xiaomi InkPalm 5 waży jedynie 115 gram, mieści się do kieszeni, jest łatwy w transporcie i świetnie sprawdza się w podróży. Jest to najmniejszy czytnik ebooków, jaki znajdziemy w tej chwili na rynku. Chociaż dawniej mogliśmy sięgnąć po Kobo Mini, Xiaomi InkPalm 5 jest od niego znacznie nowocześniejszy.

Xiaomi InkPalm 5 Mini

Wyświetlacz i podświetlenie

Xiaomi InkPalm 5 posiada 5.2-calowy, pokryty szklaną warstwą wyświetlacz E Ink Carta HD, który został umiejscowiony na równym poziomie z ramką. Rozdzielczość ekranu wynosi 1280 x 720 pikseli i 284 PPI. Ponieważ wzdłuż krawędzi małego czytnika ebooków producent umieścił 24 białe i bursztynowe diody LED, możemy czytać na nim książki w wersji elektronicznej również w nocy i w słabych warunkach oświetleniowych.

Xiaomi InkPalm 5 Mini

Oprogramowanie

Czytnik ebooków Xiaomi, który działa na systemie Android 8.1, jest zintegrowany z pięcioma dużymi księgarniami online: Jingdong Reading, Variety Reading, WeChat Reading, Kindle Reading oraz Handy Reading. Oprogramowanie elektronicznego czytnika książek sprawia, że możemy instalować na nim aplikacje z Google Play.

Parametry techniczne

We wnętrzu Xiaomi InkPalm 5 znajdziemy czterordzeniowy procesor, 1 GB pamięci RAM oraz 32 GB wewnętrznej pamięci flash. 5-calowy czytnik ebooków posiada gniazdo USB-C, który służy do ładowania i transportu danych, i jest zasilany baterią o pojemności 1,500 mAH. Oprócz tego urządzenie obsługuje dwuzakresowe Wi-Fi, posiada łącze Bluetooth 5.0, przycisk uruchamiania oraz przyciski do regulacji głośności, które służą również do przerzucania stron ebooków.

Xiaomi InkPalm 5 Mini

Zakup czytnika ebooków

Zakupu czytnika ebooków można dokonać w sklepie serwisu Good e-Reader lub na stronie Xiaomi Youpin. Proponowana cena produktu wynosi 150 USD (570 PLN).

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Xiaomi Youpin

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *