Audiobooki Storytel dostępne w Spotify. Jak ich słuchać?

Storytel to jedna z najpopularniejszych platform udostępniających audiobooki w abonamencie. Pragnąć dotrzeć do nowych odbiorców, firma nawiązała współpracę z twórcami usługi streamingowej Spotify. Od tej pory użytkownicy Storytel będą w stanie słuchać audiobooków za pomocą Spotify. Poznaj szczegóły.

Odtwarzanie aplikacji Storytel

Storytel to szwedzka platfroma streamingu audiobooków, która należy do jednych z najpopularniejszych na świecie. W ciągu czterech ostatnich lat platforma znacznie poszerzyła swoją ofertę, udostępniając treści w 25 krajach na całym świecie.

Abonament w Storytel

Decydując się na zakup abonamentu w cenie 32 zł miesięcznie, użytkownik aplikacji Storytel otrzymuje nieograniczony dostęp do ponad 500 000 audiobooków. Storytel posiada obecnie ponad 2 miliony płatnych subskrybentów. Aby dodatkowo zwiększyć grono swoich odbiorców, firma zdecydowała się nawiązać współpracę ze Spotify.

Audiobooki Storytel dostępne na Spotify

Storytel jest jednym z pierwszych dużych dystrybutorów treści audio, który zdecydował się na skorzystanie z platformy Open Access Platform (OAP) Spotify. Jest to technologia, która umożliwia wydawcom i twórcom strumieniowe przesyłanie treści za pośrednictwem Spotify przy użyciu istniejącego systemu logowania.

Po uruchomieniu aplikacji, użytkownicy z kontem Spotify mogą odtwarzać w niej treści ze Storytel. Aby to zrobić, muszą jednak posiadać subskrypcję Storytel. Co istotne, Spotify nie planuje obecnie przygotowania oferty dla subskrybentów Storytel w swojej aplikacji.

Celem Spotify jest zbudowanie platformy umożliwiającej dostęp do wszystkich typów materiałów audio: muzyki, podcastów, rozmów na żywo, a teraz w ramach tej współpracy, także audiobooków – powiedziała Courtney Holt ze Spotify.

Nowe grono odbiorców

Współpraca Storytel i Spotify oznacza, że Storytel będzie teraz wstanie promować swoje treści za pomocą serwisu Spotify, jednocześnie nie tracąc kontroli nad relacjami ze swoimi najważniejszymi odbiorcami.

Współpraca ze Spotify sprawi, że nasi klienci będą mieli dostęp do niesamowitych audiobooków i ekscytujących dzieł autorskich. My z kolei wykorzystamy tę szansę do dotarcia do nowych odbiorców, którzy już dziś korzystają z serwisu Spotify, a jeszcze nie doświadczyli magii audiobooków – skomentował Jonas Tellander, założyciel i dyrektor generalny Storytel.

Audiobooki na czytniku ebooków

Warto wspomnieć, że choć aplikacja Storytel nie została stworzona z myślą o czytnikach ebooków, odsłuchiwanie audiobooków na urządzeniach Onyx Boox nie stanowi większego problemu. Wystarczy pobrać aplikację z Google Play i zainstalować ją na swoim urządzeniu.

Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *