Jak korzystać z aplikacji Storytel na czytnikach Onyx Boox?

Storytel to popularna aplikacja do słuchania audiobooków w ramach abonamentu. Chociaż została ona zaprojektowana pod kątem działania na smartfonach i tabletach, możemy uruchomić ją również na czytnikach Onyx Boox. W jaki sposób to zrobić? Czy warto z niej korzystać?

Aplikacja Storytel na czytnikach Onyx Boox

Storytel to zyskująca coraz większą popularność aplikacja do odsłuchiwania audiobooków na smartfonach i tabletach. Dostępne w bazie serwisu materiały udostępniane są w ramach abonamentu.

Tym, co wyróżnia Storytel na tle innych podobnych platform, jest fakt, że twórcy serwisu odpowiadają również za nagrywanie własnych audiobooków. W rezultacie w zasobach aplikacji wciąż pojawiają się nowo zrealizowane, wysokiej jakości książki do słuchania. Chociaż Storytel nie została zaprojektowane pod kątem działania na czytnikach ebooków, czytniki Onyx Boox bez problemu radzą sobie z jej obsługą.

Aplikacja Storytel na czytnikach Onyx Boox

Ponieważ czytniki ebooków Onyx Boox działają na systemie Android, pozwalają one na pobieranie dodatkowych aplikacji z Google Play. Znajdziemy w nim również aplikację Storytel, którą musimy pobrać i zainstalować na naszym urządzeniu.

Aplikacja Storytel do pobrania w sklepie Google Play
Aplikacja Storytel do pobrania w sklepie Google Play

Gdy już to zrobimy, powinniśmy założyć w niej konto. Cały proces rejestracji zajmuje tylko chwilę. Ostatnią rzeczą, którą musimy zrobić zanim zaczniemy słuchać audiobooków na czytniku ebooków, jest zaopatrzenie się w parę bezprzewodowych słuchawek.

Słuchanie audiobooków w aplikacji Storytel
Słuchanie audiobooków w aplikacji Storytel

Abonament i wersja próbna

Po założeniu konta w aplikacji Storytel, musimy wykupić odpowiedni abonament. Cena podstawowego abonamentu na platformie Storytel wynosi 34, 90 zł miesięcznie. Gdy zdecydujemy się z niego skorzystać, uzyskamy nieograniczony dostęp do wszystkich audiobooków i ebooków, które znajdują się w zasobach serwisu.

Abonament Storytel
Abonament Storytel

Jeżeli nie jesteśmy przekonani co do zalet aplikacji, możemy ją wcześniej wypróbować w ramach 14-dniowego okresu próbnego.

Słuchanie audiobooków

Ponieważ audiobooki dostępne w bazie serwisu są podzielone na przejrzyste kategorie, poruszanie się po jego menu okazuje się łatwe i intuicyjne. Oprócz audiobooków Storytel oferuje nam również wiele ciekawych ebooków. Wszystkie odsłuchiwane i czytane książki w wersji elektronicznej znajdziemy w zakładce Twoja półka.

Twoja półka z audiobookami w aplikacji Storytel
Twoja półka z audiobookami w aplikacji Storytel

Aplikacja pozwala na dostęp do katalogu podcastów. Wyświetla również spersonalizowane rekomendacje. Dzięki nim w wygodny sposób odnajdziemy nowe tytuły, które chcielibyśmy przesłuchać.

Podczas słuchania audiobooków na czytniku ebooków mamy możliwość dostosowania prędkości czytania do naszych indywidualnych potrzeb. Jesteśmy również w stanie korzystać z opcji dodawania zakładek lub w dowolnym momencie powrócić do spisu treści książki w wersji elektronicznej.

Słuchanie audiobooków w aplikacji Storytel
Słuchanie audiobooków w aplikacji Storytel

Storytel pozwala na słuchanie audiobooków w streamingu lub w wersji offline. To oznacza, że możemy pobrać interesujące nas pozycje na nasz czytnik ebooków, a następnie słuchać ich nawet wtedy, gdy nie mamy dostępu do Internetu.

Audiobooki dla dzieci i nauka języków obcych

Ponieważ w zasobach serwisu znajdziemy wiele audiobooków dla dzieci oraz audiobooków dla młodzieży, zalety Storytel z pewnością docenią wszyscy rodzice. Ponieważ książki do słuchania zostały zrealizowane w taki sposób, aby przyciągać uwagę swoją przystępną formą, świetnie nadają się one do rozbudzenia zainteresowania literaturą. Warto podkreślić, że słuchanie audiobooków to nie tylko świetna zabawa, lecz również znakomite ćwiczenia dla wyobraźni.

Audiobooki dla dzieci w aplikacji Storytel
Audiobooki dla dzieci w aplikacji Storytel

Ponieważ w bazie aplikacji znajdziemy nie tylko audiobooki w języku polskim, lecz również w języku angielskim, Storytel świetnie sprawdza się przy okazji nauki języków obcych. Jeżeli zdecydujemy się na zainstalowanie aplikacji na czytniku Onyx Boox, odsłuchiwanie audiobooków w językach obcych stanie się dobrym urozmaiceniem dla czytania książek w wersji elektronicznej z interaktywnym słownikiem.

Audiobooki po angielsku w aplikacji Storytel
Audiobooki po angielsku w aplikacji Storytel

Nagrywanie audiobooków

Storytel wyróżnia się na tle innych podobnych platform przede wszystkim tym, że sam jest producentem audiobooków. Serwis regularnie nagrywa i publikuje na swojej stronie nowe, wysokiej jakości materiały. Dzięki temu nie musimy się martwić, że kiedykolwiek znudzimy się jego ofertą.

Podsumowanie

Storytel to świetny wybór dla wszystkich miłośników audiobooków i podcastów. Co ważne, aplikacja działa bez zarzutu nie tylko na smartfonach i tabletach, lecz również na czytnikach Onyx Boox.

Bezprzewodowe słuchawki do czytnika Onyx Boox
Bezprzewodowe słuchawki do czytnika Onyx Boox

W ramach abonamentu w wysokości 34, 90 zł miesięcznie uzyskujemy dostęp do wielu świetnie zrealizowanych materiałów, które zapewnią nam rozrywkę na długie godziny. Jeżeli wciąż nie jesteśmy przekonani, czy chcemy korzystać ze Storytel, możemy wypróbować aplikację w ramach 14-dniowego okresu próbnego.

Słuchaj audiobooków bez ograniczeń, czyli o aplikacji Storytel [poradnik wideo]

Autor: Judyta, Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *