Kolorowy czytnik ebooków w ofercie Kobo?

Ponieważ jesteśmy już po premierze kolorowych czytników ebooków PocketBook i Onyx Boox, rodzi się pytanie, czego w najbliższym czasie możemy się spodziewać po firmie Kobo? Czy kanadyjska firma wprowadzi do sprzedaży czytnik z kolorowym ekranem? Co na to wskazuje?

Kolorowy czytnik ebooków w ofercie Kobo?

Ponieważ jesteśmy już po premierze PocketBooka InkPad Color, a Onyx Boox przymierza się do wprowadzenia na rynek kolejnego kolorowego czytnika ebooków, narzuca się pytanie, czy to samo uczyni Kobo. Czy kanadyjskie przedsiębiorstwo technologiczne pracuje nad kolorowym czytnikiem ebooków z 7.8-calowym ekranem?

Następca Kobo Formy

W Internecie już od dłuższego czasu pojawiają się przypuszczenia, że tak. Do tej pory szczegóły na temat nowego czytnika ebooków Kobo nie są w pełni znane. Wiadomo jedynie, że urządzenie ma posiadać 32 GB wewnętrznej pamięci flash, Wi-Fi oraz Bluetooth.

Tak duża pamięć wewnętrzna sugeruje, że nowy czytnik ebooków nie będzie wersją budżetową. Niektórzy sądzą, że będzie to zamiennik dla Kobo Formy. Chociaż Kobo Forma faktycznie ma już swoje lata, nie wydaje się, aby zastępowanie jej nowym elektronicznym czytnikiem książek miało większy sens.

Kolorowy czytnik ebooków w ofercie Kobo?

Być może takie rozwiązanie byłoby uzasadnione jedynie przy znaczącej zmianie designu. Kobo Forma to wciąż jedyny czytnik ebooków na rynku, który posiada 8-calowy wyświetlacz Mobius. Ponieważ w przeciwieństwie do firmy Onyx Boox, Kobo nie wypuszcza na rynek nowych modeli czytników przy niewielkich usprawnieniach, każda nadchodząca premiera zapowiada istotne zmiany. Czego możemy się zatem spodziewać?

Odtwarzanie audiobooków

Niektórzy spekulują, że czytnik ebooków zyska funkcję odtwarzania audiobooków. Wskazuje na to wyposażenie go w łączę Bluetooth, które pozwala na podłączenie do urządzenia bezprzewodowych głośników lub słuchawek. Jeżeli jednak obsługa plików audio miałaby być najważniejszą nową funkcją nowego czytnika Kobo, trudno byłoby uznać jego premierę za rewolucyjną. Szczególnie wtedy, gdy weźmie się pod uwagę, że niewielu użytkowników czytników elektronicznych faktycznie wykorzystuje je do słuchania audiobooków.

Kolorowy ekran E Ink

Bardziej prawdopodobna wydaje się opcja, że nowy czytnik ebooków zostanie wyposażony w najnowszy, kolorowy, 7.8-calowy wyświetlacz E Ink Kaleido. Jeżeli przedsiębiorstwo wypromuje go jako narzędzie do czytania mangi i komiksów, 32 GB wewnętrznej pamięci flash staną się wielkim atutem.

Kolorowy czytnik ebooków w ofercie Kobo?

Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na fakt, że firma Kobo niedawno nieco zmodyfikowała wygląd swojej strony domowej. Obecnie informacja o wielkości i typie ekranu danego czytnika ebooków widoczna jest na samej górze. Jeżeli producent zamierza wprowadzić do oferty duży czytnik ebooków z kolorowym ekranem, taka zmiana designu witryny wydaje się uzasadniona.

Podsumowanie

W tej chwili nikt nie ma pewności, jaki będzie następny krok Kobo. Trudno jednak zaprzeczyć, że wprowadzenie do swojej oferty czytnika ebooków z kolorowym ekranem przyniosłoby kanadyjskiej firmie wiele korzyści.

Sprzedaż odświeżonej Kobo Formy z funkcją odtwarzania dźwięku nie przykułaby niczyjej uwagi. Nagłośnienie premiery kolorowego czytnika ebooków prawdopodobnie przełożyłoby się natomiast na wzrost sprzedaży. PocketBook InkPad Color wyprzedał się bardzo szybko. Podobnie było w przypadku Onyx Booxa Poke 2 Color. To sugeruje, że użytkownicy czytników ebooków cenią kolorowowe wyświetlacze. Jest to zatem dobry moment, aby kolejni producenci wprowadzali do sprzedaży swoje urządzenia.

Autor: Kuba
Źródło: The-ebook-reader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *