Czy warto używać czytnika ebooków Onyx Boox jako dodatkowego monitora?

Ponieważ produkty z linii Onyx Boox są dużymi, wielofunkcyjnymi czytnikami ebooków opartymi na Androidzie, istnieje możliwość wykorzystywania ich jako dodatkowych monitorów. Po podłączeniu urządzeń za pomocą kabla HDMI do komputera i umieszczenia ich specjalnym uchwycie, jesteśmy w stanie używać ich m. in. do edycji tekstu, programowania lub przeglądania sieci. Przekonaj się, w jakich przypadkach warto to robić

Czytnik ebook Onyx Boox jako dodatkowy monitor

Wykorzystanie czytnika ebooków jako monitora

Istnieje kilka urządzeń z wyświetlaczami typu E Ink, które sprawdzają się w roli dodatkowych monitorów. Najlepsze z nich zostały wyposażone w port HDMI, który pozwala na połączenie z nimi karty wideo i wyświetlanie materiałów na ich ekranach. Pozostałe mogą zostać połączone do smartfonów lub tabletów za pomocą Bluetootha.

Jedną z największych zalet wykorzystywania urządzenia z ekranem E Ink w roli dodatkowego monitora jest to, że w przeciwieństwie do ekranu LCD nie świeci on bezpośrednio w nasze oczy. Użytkownicy najlepszych czytników ebooków, takich jak Kindle, Kobo czy PocketBook posługują się nimi właśnie dlatego, że pozwalają one na długie godziny czytania bez ryzyka przeciążenia swojego wzroku.

Onyx Boox Max 3 jako dodatkowy monitor [materiał wideo producenta]

Oprócz tego ograniczona do minimum częstotliwość odświeżania ekranu typu E Ink zapewnia wyposażonym w nią urządzeniom wysoką energooszczędność. Jeżeli zatem na pozostawimy na wyświetlaczu naszego czytnika ebooków pozostawimy dowolny obraz, urządzenie nie będzie niepotrzebnie go odświeżać. Zostanie on utrwalony na ekranie urządzenia, w ogóle nie zużywając energii. Niewielkie zużycie energii może w tym przypadku wynikać jedynie z włączonego podświetlenia.

Do jakich celów możemy używać czytnika ebooków w roli monitora?

  • Czytanie ebooków,
  • Edycja tekstów,
  • Programowanie,
  • Przeglądanie sieci.

Wykorzystanie czytników ebooków Onyx Boox jako monitorów

Produkty z linii Onyx Boox, których dotyczy niniejszy artykuł, są adresowane do dwóch różnych grup klientów. Korzystają z nich po pierwsze zwykli użytkownicy, którzy najbardziej doceniają ich potencjał w dziedzinie odtwarzania ebooków i obsługi szeregu podstawowych aplikacji na Androida.

Drugą grupę klientów stanowią osoby wykorzystujące urządzenia Onyxa do pracy i celów profesjonalnych. Stawiają one na sprzęt wyposażony w czułą, dotykową warstwę WACOM i specjalne rysiki, aby zyskać maksymalną wygodę w edycji plików PDF oraz przygotowywaniu elektronicznych notatek.

Które czytniki ebooków Onyx Boox posiadają port HDMI?

Oprogramowanie urządzeń z linii Onyx Boox, które są w stanie pełnić rolę dodatkowych monitorów, działa znakomicie. Posiadają one kilka różnych trybów odświeżania ekranu, dzięki czemu mamy możliwość dostosowania ich pracy do naszych zmiennych wymagań.

Tryb normalny (normal mode) najlepiej nadaje się do przeglądania sieci lub programowania w wysokiej rozdzielczości. Jeżeli wykorzystujemy nasz czytnik ebooków do przeglądania obrazów lub materiałów tekstowych bogatych w duże ilustracje, powinniśmy ustawić tryb A2, który nieco obniża ich jakość, ale znacznie poprawia czas reakcji. Chociaż teoretycznie możemy posłużyć się trybem X mode do odtwarzania materiałów wideo, pozbawiony płynności sposób ich odtwarzania może być dla niektórych rozczarowujący.

Chociaż obrazy wyświetlane na ekranie typu E Ink nie zmieniają się równie płynnie i szybko, jak w przypadku zwykłych monitorów LCD, to przy racjonalnych oczekiwaniach możemy wykorzystać urządzenia Onyxa do takich prostych celów, jak edycja tekstu, programowanie czy przeglądanie sieci.

Stojak na czytniki Onyx Boox

Aby przekształcić odpowiedni model czytnika ebooków Onyx w dodatkowy monitor, wystarczy dokupić do niego specjalny stojak. Cena narzędzia wynosi ok. 200 PLN.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Onyx Boox

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *