Onyx Boox Poke 2 z kolorowym ekranem już wyprzedany

Onyx Boox Poke 2 z kolorowym ekranem E Ink właśnie pojawił się na rynku. Jest to jednak linia limitowana: producent zdecydował się na stworzenie poniżej tysiąca sztuk urządzenia. W tej chwili nie wiadomo, czy firma wznowi sprzedaż czytnika ebooków. Dowiedz się więcej.

Onyx Boox Poke 2 z kolorowym ekranem już wyprzedany

Onyx Boox Poke 2 z kolorowym ekranem E Ink właśnie pojawił się na rynku. Jest to jednak linia limitowana: producent zdecydował się na stworzenie poniżej tysiąca sztuk urządzenia. Chińskie przedsiębiorstwo technologiczne stara się w ten sposób sprawdzić, czy kolorowe czytniki ebooków wzbudzą zainteresowanie klientów. Warto przypomnieć, że firma zapowiedziała premierę Onyxa Boox Color, jednak do tej pory nie wiadomo, kiedy dokładnie będzie on dostępny do kupienia.

Onyx Boox Poke 2 posiada 6-calowy wyświetlacz E Ink Carta HD o rozdzielczości 1072 x 1448 px i 300 PPI. Ekran jest w stanie wyświetlać ponad 4 000 kombinacji kolorystycznych przy 100 PPI. Wyświetlacz czytnika ebooków został umiejscowiony poniżej jego ramki i nie jest pokryty szklaną warstwą. Onyx Boox Poke 2 w wersji kolorowej posiada wbudowane podświetlenie, które pozwala na komfortowe czytanie ebooków również w nocy. Czytnik ebooków nie zapewnia jednak regulacji barwy podświetlenia, ponieważ mogłaby ona negatywnie wpływać na wyświetlanie kolorów.

We wnętrzu Onyxa Boox Poke 2 umieszczono ośmiordzeniowy procesor o mocy 2.0 GHZ, 32 GB wewnętrznej pamięci flash i 2 GB pamięci RAM. Kolorowy czytnik ebooków jest zasilany baterią o pojemności 1,500 mAh.

Jedną z największych wad urządzenia jest brak gniazda USB-C. Zamiast niego Onyx Boox Poke 2 posiada jednak port USB z obsługą OTG. Dzięki funkcji OTG jesteśmy w stanie podłączać do czytnika ebooków różne akcesoria (np. klawiaturę, myszkę, pedały, rozszerzone gniazda USB itd.) bez konieczności pobierania żadnych dodatkowych sterowników. Onyx Boox Poke 2 został również wyposażony w Wi-Fi 2.4, które pozwala na płynne korzystanie z Internetu, a także Bluetooth 4.1.

Jak informuje serwis Good e-Reader, wszystkie modele Onyx Boox Poke 2 w wersji kolorowej zostały już wyprzedane. W tej chwili nie wiadomo, czy chińska firma zamierza wyprodukować ich więcej.

Źródło: Good e-Reader
Autor: Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *