Nadchodzi kolorowy czytnik ebooków Onyx Boox

Po firmach PocketBook, iReader oraz iFlytek kolejny producent zapowiedział wprowadzenie na rynek kolorowego czytnika ebooków. 6-calowy Onyx Boox Color będzie w stanie odtwarzać kolorowe obrazy w rozdzielczości 100 PPI. Wiele wskazuje na to, że głównym zastosowaniem urządzenia nie będzie robienie elektronicznych notatek, lecz czytanie ebooków. Dowiedz się więcej

Kolorowy czytnik ebooków Onyx Boox Color

Kolorowy wyświetlacz Onyxa Boox Color

Onyx Boox poinformował portal Good e-Reader, że pracuje nad nową generacją kolorowego czytnika ebooków. Podobnie jak niedawno ogłoszony PocketBook Color, urządzenie zostanie stworzone z wykorzystaniem technologii kolorowego e-papieru Just Print.

Nowa technologia pozwala nadać kolor każdemu pikselowi wyświetlanemu na ekranie opartego na niej urządzenia. Do tej umożliwia ona odtwarzanie pięciu kolorów: czerwonego, zielonego, niebieskiego, czarnego lub białego. Ponieważ wymienione kolory mogą występować w wielu kombinacjach, są one w stanie doprowadzić do powstania niezliczonych odcieni.

Elektroniczny czytnik książek Onyx będzie w stanie wyświetlać ponad 4 000 kolorów. Wygląda również na to, że w przeciwieństwie do innych produktów chińskiego producenta, narzędzie będzie służyć przede wszystkim do czytania ebooków. Data premiery Onyx Boox Color nie jest jeszcze znana. Firma poinformowała jedynie, że ze względu na rosnące zainteresowanie już go zaprojektowała. Wciąż jednak nie wiadomo, czy urządzenie weszło w etap produkcji masowej.

Parametry techniczne Onyxa Boox Color

Kolorowy czytnik Onyx Boox zostanie wyposażony w 6-calowy wyświetlacz, ośmiordzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM oraz ok. 32 GB wewnętrznej pamięci flash. Elektroniczny czytnik książek będzie działać na Androidzie w wersji 9.0, dzięki czemu jego użytkownicy będą w stanie pobierać wiele różnych aplikacji z Google Play.

Ekran Onyxa Boox Color będzie równomiernie zatopiony w ramce. Obsługiwana przez niego rozdzielczość wyświetlania tekstu i obrazów wyniesie 300 PPI w trybie czarno-białym oraz 100 PPI w trybie kolorowym. Ogólne parametry techniczne kolorowego czytnika ebooków powinny być zbliżone do właściwości niedawno ogłoszonego Onyxa Boox Poke 2. Cena urządzenia nie jest na razie znana.

Kolorowe czytniki ebooków wkraczają na rynek

Kolorowe czytnik ebooków to jeden z największych technologicznych trendów w 2020 roku. Poza niedawno zapowiedzianym 6-calowym PocketBookiem Color, na rynek szykowane są różne modele producentów z Chin. Wygląda na to, że w najbliższym czasie w ich ślady pójdą również pozostałe firmy. W rezultacie możemy się spodziewać, że niedługo każdy większy producent czytników ebooków będzie posiadał w swojej ofercie przynajmniej jedno urządzenie z kolorowym ekranem.

Nowy kolorowy czytnik ebooków Onyx Boox Color [materiał wideo Good e-Reader]

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *