Dwa nowe tablety E Ink Onyx Boox [Onyx Boox Max Lumi vs Onyx Boox Note Air]

Onyx Boox Max Lumi i Onyx Boox Note Air to duże, wielofunkcyjne czytniki ebooków z podświetleniem, które niedawno jednocześnie zadebiutowały na rynku. Ponieważ część parametrów technicznych urządzeń jest identyczna, sprawdziliśmy, co dokładnie je od siebie różni. Dowiedz się więcej.

Onyx Boox Max Lumi vs Onyx Boox Note Air

Wprowadzenie

Onyx Boox Max Lumi to nowy, 13.3-calowy wielofunkcyjny czytnik ebooków, który został wyposażony w dobre podzespoły, podświetlenie z regulacją barwy oraz wysoce responsywny wyświetlacz. Pobieranie aplikacji na Androida, robienie elektronicznych notatek i edycja plików PDF to tylko kilka z jego wielu zastosowań.

Onyx Boox Max Lumi

Onyx Boox Note Air wyróżnia się zgrabnym rozmiarem, równie dobrymi parametrami technicznymi oraz regulacją barwy podświetlenia. Urządzenie pozwala na pobieranie aplikacji zewnętrznych oraz korzystanie z nich w trybie dzielenia ekranu.

Onyx Boox Note Air

Wyświetlacz i podświetlenie

Onyx Boox Max Lumi posiada 13.3-calowy wyświetlacz E Ink Mobius Carta HD. Ponieważ rozdzielczość jego ekranu wynosi 2200 x 1650 px i 207 DPI, urządzenie świetnie nadaje się do czytania ebooków. Głównym przeznaczeniem Onyx Booxa Maxi Lumi pozostaje jednak robienie elektronicznych notatek oraz edycja plików PDF. Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w tak duży wyświetlacz E Ink, umożliwia ono otwieranie plików PDF w formacie A4 bez potrzeby powiększania widoku. Na wierzchu ekranu elektronicznego czytnika znajduje się dotykowa warstwa WACOM, która jest wrażliwa na 4,096 stopni siły nacisku.

Onyx Boox Note Air został wyposażony w mniejszy, 10.3-calowy wyświetlacz E Ink Carta HD o rozdzielczości 1872 x 1404 i 227 PPI. Wielofunkcyjny czytnik ebooków również posiada ekran z warstwą dotykową, która jest wrażliwa na gesty i dotyk, a także warstwę WACOM do rysowania i robienia elektronicznych notatek.

Podświetlenie

Onyx Boox Max Lumi to pierwsze 13.3-calowe narzędzie do robienia elektronicznych notatek, które posiada wbudowane podświetlenie. Ponieważ poza białymi diodami LED umieszczono w nim również diody bursztynowe, użytkownicy urządzenia mają możliwość regulacji temperatury barwnej światła. W przypadku Onyx Boox Note Air jest podobnie.

Parametry techniczne

We wnętrzu Onyx Booxa Max Lumi znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 636 z ośmioma rdzeniami Kryo 260 o mocy 1.8 GHz, karta graficzna Adreno 509, 4 GB pamięci RAM DDR4X oraz 64 GB wewnętrznej pamięci flash. Narzędzie do robienia elektronicznych notatek zostało ponadto wyposażone w Bluetooth 5.0. Gniazdo USB-C umożliwia podłączenie urządzenia do komputera. Onyx Boox Max Lumi jest zasilany baterią o ogromnej pojemności 4300 mAh, która pozwala mu na działanie w trybie czuwania nawet do 6 tygodni.

Onyx Boox Max Lumi
Onyx Boox Max Lumi

Onyx Boox Note Air posiada identyczny procesor i kartę graficzną, 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB wewnętrznej pamięci flash. Ponieważ narzędzie do robienia elektronicznych notatek obsługuje łącze Bluetooth 5.0, istnieje możliwość podłączenia do niego specjalnych akcesoriów, takich jak bezprzewodowe słuchawki lub głośniki. Pojemność baterii czytnika ebooków jest jednak mniejsza (3000 mAh).

Onyx Boox Note Air
Onyx Boox Note Air
Onyx Boox Max LumiOnyx Boox Note Air
Podświetlenie:Tak, regulacja barwy podświetleniaTak, regulacja barwy podświetlenia
Wyświetlacz:13.3-calowy wyświetlacz E Ink Mobius10.3-calowy wyświetlacz E Ink Carta HD
Procesor:Udoskonalony 8-rdzeniowy procesorUdoskonalony 8-rdzeniowy procesor
RAM:4 GB3 GB
Wewnętrzna pamięć flash:64 GB32 GB
Bateria:4300 mAh 3000 mAh
Internet:BTS 5.0, Wi-Fi 2.4G + 5GBTS 5.0, Wi-Fi 2.4G + 5G
Oprogramowanie:Android 10.0Android 10.0
Szerokość:7.9 mm5.8 mm
Waga:570 g420 g
Obsługa dźwięku:TakTak

Oprogramowanie

Część potencjału Onyx Booxa Max Lumi wynika stąd, że urządzenie działa na Androidzie 10, czyli najbardziej zaawansowanej wersji oprogramowania, w jakie mogą zostać wyposażone współczesne czytniki ebooków. Ponieważ narzędzie do robienia elektronicznych notatek zapewnia dostęp do Google Play oraz Onyx Boox App Store, jego użytkownicy mogą pobierać setki dodatkowych aplikacji.

Onyx Boox Max Lumi
Onyx Boox Max Lumi

Osoby korzystające z Onyx Booxa Note Air również mają taką możliwość (czytniki ebooków działa na tej samej wersji Androida). Mogą oni instalować na czytniku aplikacje zewnętrzne, a następnie uruchamiać je w trybie dzielenia ekranu. Ponieważ Onyx Boox Note Air obsługuje Google Play, urządzenie pozwala na wygodny dostęp do tysięcy aplikacji.

Onyx Boox Note Air
Onyx Boox Note Air

Porównanie

Ponieważ Onyx Boox Note Air (10.3-cali) jest mniejszy od Onyx Booxa Max Lumi (13.3-cali), jest zarazem cieńszy, lżejszy i bardziej poręczny. Zakup Onyx Booxa Note Air najbardziej docenią zatem te osoby, którym zależy na większej mobilności.

Chociaż większość parametrów technicznych obydwu tabletów E Ink jest jednakowa (procesor, oprogramowanie, Internet), pod kilkoma względami się one różnią. Onyx Boox Max Lumi posiada więcej pamięci RAM i wewnętrznej pamięci flash, a także bardziej pojemną baterię. Jest to w związku z tym mocniejsze narzędzie do robienia elektronicznych notatek, które zostało stworzone dla najbardziej wymagających użytkowników.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Boox.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *