Kolorowy czytnik ebooków z Androidem ponownie dostępny w sprzedaży [Onyx Boox Poke 2 Color]

Onyx Boox Poke 2 Color, czyli Onyx Boox Poke 2 z kolorowym ekranem, ponownie pojawił się w sprzedaży. Poprzednio wprowadzone na rynek modele wysprzedały się w błyskawicznym tempie. Jest to jedyny kolorowy czytnik ebooków, który działa na Androidzie i zapewnia dostęp do Google Play. Czy warto go kupić?

Czytnik Onyx Boox Poke 2 Color dostępny w sprzedaży

Onyx Boox Poke 2 posiada wiele zalet. Czytnik ebooków pozwala na pobieranie setek aplikacji z Google Play. Oprócz tego Onyx Boox Poke 2 Color umożliwia korzystanie z alternatywnych trybów odświeżania ekranu. Dzięki trybowi X-Mode jesteśmy w stanie oglądać na nim materiału wideo, a nawet grać w gry. W rezultacie czytnik ebooków od początku wzbudza wielkie zainteresowanie. Jedyna różnica pomiędzy obecną a poprzednią partią urządzeń polega na tym, że port Micro USB zastąpiono w nich gniazdem USB-C.

Design czytnika ebooków

Design urządzenia jest podobny do designu oryginalnego czytnika Onyx Boox Poke 2. Ekran elektronicznego czytnika książek został nieco głębiej umiejscowiony w ramce, urządzenie nie posiada żadnych przycisków fizycznych. W rezultacie obsługa czytnika ebooków odbywa się w całości za pomocą oprogramowania i opcji nawigacyjnych, które znajdziemy w jego menu. Na górnej krawędzi Onyx Booxa Poke 2 producent umieścił przycisk uruchamiania oraz lampkę, która pełni funkcję wskaźnika stanu. Na dole urządzenia znajduje się natomiast gniazdo USB-C oraz mikrofon.

Kolorowy wyświetlacz E Ink

Onyx Boox Poke 2 Color to typowy czytnik ebooków, który nie posiada funkcji robienia elektronicznych notatek. Jest to idealnie urządzenie dla wszystkich, którzy chcieliby czytać ebooki z kolorowymi ilustracjami, komiksy, magazyny i czasopisma w wersji elektronicznej, a także przeglądać sieć.

Onyx Boox Poke 2

Rozdzielczość ekranu czytnika ebooków wynosi 1072×1448 przy 300 PPI. Kolorowy panel wyświetlacza jest w stanie wyświetlać ponad 4,096 kombinacji kolorystycznych przy rozdzielczości 100 PPI. Ekran urządzenia jest delikatnie wtopiony w ramkę i nie posiada szklanej warstwy. W rezultacie w czasie korzystania z kolorowego czytnika ebooków nie będą nas rozpraszać żadne refleksy słoneczne lub odbite promienie sztucznego światła. Ponieważ Onyx Boox Poke 2 został wyposażony w podświetlenie, możemy bez problemu czytać na nim książki w wersji elektronicznej również w nocy lub w słabych warunkach oświetleniowych.

Kolory na wyświetlaczu wyglądają bardzo estetycznie i żywo. Onyx Boox Poke 2 nie ustępuje pod tym względem innym wprowadzonym na rynek kolorowym czytnikom ebooków. Urządzenie bez problemu radzi sobie z obsługą plików PDF, mangi i komiksów w wersji elektronicznej, czasopism i magazynów, książek akademickich oraz podręczników.

Oprócz tego czytnik ebooków świetnie sprawdza się przy przeglądaniu Internetu. Aby zyskać w tej dziedzinie maksymalny komfort, możemy samodzielnie pobrać najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom przeglądarkę: Firefox, Edge lub Google Chrome. Dzięki stałemu dostępowi do Google Play jesteśmy w stanie instalować na urządzeniu setki aplikacji zewnętrznych. Warto podkreślić, że produkty innych producentów na to nie pozwalają.

Parametry techniczne czytnika ebooków

We wnętrzu urządzenia znajduje się ośmiordzeniowy procesor 2.0 GHz, 32 GB wewnętrznej pamięci flash oraz 2 GB pamięci RAM. Czytnik ebooków jest zasilany baterią o pojemności 1,500 mAh. Onyx Boox Poke 2 Color został również wyposażony w gniazdo USB-C z obsługą OTG.

Czytnik Onyx Boox Poke 2 Color

Technologia OTG pozwala podłączać do niego różne akcesoria (takie jak klawiatura, głośniki, słuchawki, myszka, pedały dla muzyków czy rozgałęzienia USB) bez potrzeby instalacji dodatkowych sterowników. To oznacza, że będą one działać poprawnie natychmiast po podłączeniu. Ponieważ Onyx Boox Poke 2 Color posiada łącze Bluetooth 4.1, akcesoria podłączymy do niego również bezprzewodowo. Kolorowy czytnik ebooków obsługuje Wi-Fi 2.4 i 5 GHz, co przekłada się szybkie działanie Internetu.

Unboxing czytnika Onyx Boox Poke 2 Color [Good e-Reader]

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Boox.com

Powiązane treści:

2 Responses

  1. W takim razie gdzie go można kupić?

    1. Czytnik ebooków nie jest obecnie dostępny w polskich sklepach. Można próbować zamówić go jedynie z zagranicy, np. z oficjalnej strony producenta: https://onyxboox.com/boox_poke2color

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *