Nowa metoda jailbreakinu czytników Kindle [KindleBreak]

Dobra wiadomość dla wszystkich zwolenników jailbreakingu. W serwisie MobileRead pojawił się opis nowej metody jailbreaku Kindle. Dzięki niej możliwe staje się zwiększenie funkcjonalności czytnika ebooków. Metoda opiera się na niedawno wykrytej luce w zabezpieczeniach KindleDrip. Dowiedz się więcej.

Nowa metoda jailbreakinu czytników Kindle [KindleBreak]

Jeżeli myślimy o zwiększeniu funkcjonalności naszego czytnika Kindle poprzez przeprowadzenie jego jailbreaka, z pewnością ucieszą nas najnowsze wieści. Kilka tygodni temu w serwisie MobileRead pojawił się opis nowej metody jailbreakingu Kindle, który został stworzony w oparciu o doświadczenia użytkowników. Metoda opiera się na niedawno odkrytej luce w zabezpieczaniach systemu, która nosi miano KindleDrip.

Zastosowania metody KindleBreak

Metoda KindleBreak sprawdza się na wszystkich czytnikach ebooków Kindle, które miały premiery po 2013 roku (czyli od debiutu Kindle Paperwhite 2). To oznacza, że znajduje ona zastosowanie w przypadku wszystkich wersji Kindle Oasis, Kindle Paperwhite 2, 3 i 4, Kindle Voyage, a także poszczególnych modeli Kindle Basic.

Wykorzystanie KindleBreak do przeprowadzenia jailbreaka Kindle wymaga specjalnej wersji oprogramowania. Oprogramowanie czytnika Kindle nie może zostać zaktualizowane do najnowszej wersji. Elektroniczny czytnik książek powinien działać na wersjach od maks. 5.13.3 do min. 5.10.3. Jeżeli nasz czytnik Kindle posiada oprogramowanie 5.13.4 lub 5.13.5, metoda KindleBreak nie przyniesie pożądanych rezultatów. Co więcej, użytkownicy czytnika ebooków z uaktualnionym systemem nie mają możliwości powrotu do jego starszej wersji.

Jak przeprowadzić jailbreak czytnika Kindle [KindleBreak]
Jak przeprowadzić jailbreak czytnika Kindle [KindleBreak]

Korzyści z jailbreakingu czytnika Kindle

Przeprowadzenie jailbreaka czytnika Kindle zwykle nie ma jednak większego sensu. Spersonalizowane aplikacje do czytania książek, wsparcie dla dodatkowych formatów ebooków, usuwanie reklam – to wszystko przynosi więcej kłopotów niż zysków. Co więcej, po przeprowadzeniu jailbreaka czytnika Kindle ciągle będziemy musieli uważać, aby nie zainstalować na nim aktualizacji oprogramowania, która ponownie ograniczyłaby jego funkcjonalność.

Sprawdzenie skuteczności KindleBreak jest najbardziej uzasadnione wtedy, gdy trzymamy w szufladzie stary model od dawna nieużywanego czytnika Kindle, chcielibyśmy go odświeżyć, trochę z nim poeksperymentować i nadać mu drugie życie. Aby poznać szczegółową procedurę jailbreakingu Kindle, należy zapoznać się z instrukcją opublikowaną w serwisie MobileRead.

Autor: Kuba
Źródło: The-ebook-reader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *