10-calowe narzędzie do robienia notatek E Ink prosto z Francji [Bookeen NOTEA]

Bookeen to francuski producent czytników ebooków, które są proste w obsłudze i działają na Androidzie. Wraz z premierą Bookeen NOTEA oferta firmy ulega zmianie. Poznaj właściwości 10.3-calowego, profesjonalnego narzędzia E Ink z rysikiem do edycji plików PDF, rysowania i robienia elektronicznych notatek.

Czytnik Bookeen NOTEA

Czytniki Bookeen

Firma Bookeen produkuje czytniki ebooków już od ponad dekady. Przedsiębiorstwo koncertuje się na sprzęcie konsumenckim, czytnikach ebooków, które pozwalają na wygodne kupowanie i czytanie książek w wersji elektronicznej. Chociaż firma z siedzibą w Paryżu sprzedaje swoje urządzenia przede wszystkim we Francji, są one dystrybuowane niemal na cały świat.

Do tej pory jednak najwięcej korzyści z obsługi czytników Bookeen czerpały osoby władające językiem francuskim. Bookeen NOTEA, 10.3-calowe narzędzie do robienia notatek, stanowi w tym kontekście istotną nowość. Jest to bowiem urządzenie stworzone z myślą o bardziej profesjonalnych zastosowaniach.

Wyświetlacz i podświetlenie

Bookeen NOTEA została wyposażony w 10.3-calowy, czarno-biały wyświetlacz E Ink Carta HD z rozdzielczością 1872 x 1404 PPI. Urządzenie świetnie sprawdza się przy czytaniu dokumentów w formacie A5, ponieważ jego ekran jest trzykrotnie większy większy od ekranu standardowych, 6-calowych czytników ebooków. W rezultacie wszystkie dokumenty PDF, które są zbyt duże, aby prawidłowo wyświetlać się na mniejszych wyświetlaczach czytników ebooków, wyglądają na NOTEI bez zarzutu.

Czytnik ebooków posiada również wbudowane podświetlenie ekranu, a także filtr niebieskiego światła. Dzięki temu doskonale nadaje się on do czytania książek w nocy, nie utrudniając zasypiania.

Czytnik Bookeen NOTEA

Parametry techniczne

We wnętrzu narzędzia do robienia elektronicznych notatek producent umieścił czterordzeniowy procesor o mocy 1.8 GHz, 2 GB pamięci RAM i 32 GB wewnętrznej pamięci flash. Urządzenie zostało wyposażone w port USB-C, który służy do ładowania baterii i przenoszenia plików. Ponieważ Bookeen NOTEA posiada Bluetooth 4.2, można podłączyć do niego bezprzewodowe słuchawki, a następnie słuchać audiobooków, muzyki i podcastów. Na to samo zastosowanie pozwalają również dwa wbudowane głośniki stereo.

Czytnik ebooków jest zasilany baterią o pojemności 4,000 mAh, jego wymiary wynoszą 191.1 x 252.5 x 8 mm, a waga 460 g. Ponieważ Bookeen NOTEA działa na Androidzie 8.1, można instalować na nim aplikacje z Google Play.

Robienie notatek

W zestawie z czytnikiem ebooków znajduje się procesjonalny rysik, który pozwala na rysowanie, robienie elektronicznych notatek oraz wygodne edytowanie plików PDF. Rysik reaguje na 4,096 stopni nacisku. To oznacza, że jego użytkownicy mogą kreślić grubsze linie, jeżeli tylko mocniej przycisną go do powierzchni ekranu.

Zdejmowana końcówka rysika skrywa port USB, dzięki któremu rysik może zostać podłączony do komputera i naładowany. Ponieważ końcówka jest magnetyczna, jej zdejmowanie i zakładanie pozostaje wygodne. Oprócz tego rysik posiada boczne przyciski cofnij i dalej, a także przycisk wymazywania.

Dostępność

Bookeen NOTEA można już zamawiać na oficjalnej stronie firmy Bookeen, gdzie jego cena wynosi 399 EUR (1 840 PLN). W najbliższych tygodniach urządzenie powinno stać się również dostępne na Amazonie.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *