Nowy kolorowy czytnik ebooków iFlytek wkrótce dostępny w sprzedaży

W ostatnich miesiącach coraz więcej firm z całego świata pracuje nad autorskimi kolorowymi czytnikami ebooków. Należy do nich również chińskie przedsiębiorstwo iFlytek. Chociaż wiele o nim jeszcze nie wiadomo, stworzony z wykorzystaniem technologii E Ink Just Print iFlytek Ebook powinien wkrótce trafić do sprzedaży

Nowy kolorowy czytnik ebooków iFlytek

W ciągu ostatnich lat firma iFlytek wprowadziła na rynek kilka czytników ebooków. Od niedawna zajmuje się ona również narzędziami do robienia elektronicznych notatek (iFlytek AI Note). Chociaż wiele na ten temat jeszcze nie wiadomo, słychać głosy, że firma stworzyła kolorowy czytnik ebooków, który już niedługo będzie można kupić.

Wyświetlacz i podświetlenie

Kolorowy czytnik ebooków jest obecnie określany mianem iFlytek Ebook. Urządzenie zostało wyposażone w 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 300 PPI dla trybu czarno-białego oraz 212 PPI dla trybu kolorowego. Wyświetlacz czytnika ebooków został stworzony z wykorzystaniem technologii E Ink Just Print.

Ponieważ elektroniczny czytnik książek posiada wbudowane podświetlenie (24 diody LED), pozwala on na czytanie w nocy. Urządzenie radzi sobie z obsługą 4,096 kolorów. Na tej podstawie można domniemywać, że będzie się ono świetnie nadawać do czytania mangi i komiksów, a także innych bogatych w ilustracje publikacji.

Pozostałe informacje

Kolorowy czytnik ebooków iFlytek Ebook jest wyposażony w zintegrowane głośniki. Posiada on również funkcję Text to Speech, która umożliwia mu odczytywanie książek w wersji elektronicznej na głos. Pozostałe parametry techniczne urządzenia (procesor, RAM, dysk twardy) nie zostały jeszcze ujawnione. Nie wiadomo również nic na temat wykorzystanego w czytniku ebooków systemu operacyjnego ani jego ceny.

Firma iFlytek to chińskie przedsiębiorstwo technologiczne, które zajmuje się głównie tworzeniem systemów rozpoznawania głosu. W ofercie firmy znajduje się wiele mobilnych urządzeń do rozpoznawania, rejestracji i tłumaczenia głosu (iFlytek Translator), które wykorzystuje się m. in w edukacji, komunikacji, muzyce czy przemyśle zabawek.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *