Polski czytnik InkBOOK Calypso dostępny w przedsprzedaży

Chociaż oficjalna premiera inkBOOKa Calypso została zaplanowana na 7 sierpnia, urządzenie można już zamówić w ramach przedsprzedaży. Do największych atutów nowego 6-calowego czytnika ebooków polskiego producenta należy intuicyjne menu, podświetlenie z regulacją barwy i wygodny dostęp do polskich serwisów abonamentowych. Dowiedz się więcej.

Przedsprzedaż inkBOOKa Calypso

Polskie menu i usługi abonamentowe

InkBOOK Calypso ma być następcą popularnego inkBOOKa Prime. Czytnik ebooków jest produktem polskim, oferując swoim użytkownikom polskie menu i dostęp do polskich serwisów abonamentowych (Legimi, Empik Go, Publio). Ma to istotne znaczenie, ponieważ menu niektórych popularnych e-czytników (przede wszystkim Kindle) jest w języku angielskim.

Oprócz tego producent zaznacza, że InkBOOK Calypso to idealne narzędzie dla miłośników prasy. Ze względu na swoje oprogramowanie zapewnia bowiem wygodny dostęp do polskich czasopism i magazynów. Jego kolejnym atutem czytnika ebooków jest prostota obsługi i przejrzyste menu, które nie rozprasza reklamami ani zbędnymi powiadomieniami.

Rozmiary i design

Czytnik ebooków jest dostępny w kilku kolorach (różowym, czarnym, szarym, niebieskim i czerwonym), a najbardziej istotnym elementem jego designu jest estetyczny, opływowy kształt. Ponieważ urządzenie jest lekkie (155 gr) i poręczne (159 x 114 x 9 mm), bez problemu możemy nosić je przy sobie w torbie lub plecaku.

Różowy inkBOOK Calypso (strona producenta)
Różowy inkBOOK Calypso (strona producenta)

Charakterystyczną cechą inkBOOKa Calypso jest to, że jego przyciski fizyczne zostały umiejscowione po bokach, a nie w dolnej części obudowy. Dzięki temu korzystanie z nich jest wygodne nawet wtedy, gdy trzymamy urządzenie w jednej dłoni.

Ekran i podświetlenie

InkBOOK Calypso został wyposażony w dotykowy wyświetlacz E-Ink Carta o rozdzielczości 1024 x 758 px i 212 PPI. Przekłada się to na wyraźny, kontrastowy tekst i podgląd obrazów. Wykorzystana w urządzeniu technologia E-Ink sprawia, że czytanie na nim książek w wersji elektronicznej pozostałe w pełni komfortowe dla naszego wzroku.

Czarny inkBOOK Calypso (strona producenta)
Czarny inkBOOK Calypso (strona producenta)

Oprócz tego czytnik ebooków posiada wbudowane podświetlenie z funkcją regulacji jego intensywności i barwy. Jeżeli zatem chcemy dostosować parametry podświetlenia do warunków panujących w otoczeniu, możemy zrobić to kilkoma kliknięciami. Podświetlenie InkBOOKa Calypso z pewnością docenią wszyscy, którzy lubią usiąść do czytania wieczorami lub w nocy.

Cena czytnika ebooków wynosi 499 zł.

Specyfikacja techniczna

Ekran:6″, dotykowy E-Ink Carta
Rozdzielczość:1024 x 758
Podświetlenie:Tak, regulacja intensywności i barwy
Procesor:2 rdzenie (Cortex A7)
RAM:512 MB DDR3
Wewnętrzna pamięć flash:16 GB
System operacyjny:Android
Obsługiwane formaty:TXT, HTML, RTF, PDF, MOBI, EPUB, FB2, DOC, DjVu
Bateria:1900 mAh
Waga:155 g
Wymiary:159 x 114 x 9 mm
Cena:499 zł
Źródło: Inkbook.pl, Mobimaniak.pl, X-kom.pl
Autor: Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *