Jak dodawać książki z Legimi na czytnikach ebooków?

Legimi to popularna aplikacja do czytania ebooków na telefonach, czytnikach ebooków oraz innych urządzeniach w ramach abonamentu. Chociaż nie możemy przeglądać zasobów serwisu bezpośrednio z poziomu e-czytnika, istnieją proste sposoby, aby na bieżąco synchronizować z nim całą zawartość swojej cyfrowej biblioteki. Pokazujemy, w jaki sposób zrobić to na czytnikach ebooków PocketBook i Kindle

Jak dodawać książki z Legimi na czytnikach ebooków?

Czym jest Legimi?

Legimi to wciąż zyskująca na popularności aplikacja do legalnego czytania ebooków i słuchania audiobooków w ramach abonamentu. W zasobach serwisu znajduje się ponad 16 000 tytułów, do których można uzyskać dostęp z poziomu czytnika ebooków, smartfona, tableta lub komputera.

Ebooki dostępne w aplikacji Legimi
Ebooki dostępne w aplikacji Legimi

Aplikacja Legimi charakteryzuje się przejrzystą strukturą i jest łatwa w obsłudze. Dużym udogodnieniem jest to, że pozwala ona na synchronizację książek w wersji elektronicznej pomiędzy wieloma urządzeniami.

Ile kosztuje Legimi?

Są dwa sposoby na dostęp do materiałów z zasobów Legimi. Pierwszy z nich polega na kupowaniu ebooków i audiobooków do pobrania za pomocą pieniędzy, które wcześniej przelejemy na swoje konto. Ceny książek w wersji elektronicznej są podobne do cen w innych najtańszych księgarniach internetowych.

Koszty abonamentu Legimi
Koszty abonamentu Legimi

Drugi sposób wiąże się natomiast z możliwością wykupienia w Legimi stałej subskrypcji, której koszty wynoszą w różnych pakietach od 6,99 PLN do 39,99 PLN miesięcznie. W zależności od tego, na jaki abonament się zdecydujemy, zyskamy możliwość czytania określonej ilości stron najlepszych ebooków w ciągu jednego miesiąca.

Jak dodawać książki z Legimi na czytnikach ebooków?

Już na początku warto zaznaczyć, że korzystanie z Legimi na e-czytnikach PocketBook jest nieco wygodniejsze, ponieważ cała nasza biblioteka książek w wersji elektronicznej aktualizuje się automatycznie poprzez Wi-Fi. W przypadku e-czytników Kindle musimy natomiast podłączać nasze do urządzenie za każdym razem, gdy chcemy przenieść na niego ebooki. Jak dokładnie wygląda przenoszenie ebooków z Legimi na PocketBooka i Kindle?

Jak dodawać książki z Legimi na e-czytnikach PocketBook?

W przypadku większości czytników PocketBook ikona Legimi znajduje się w dolnej części ekranu. Po uruchomieniu aplikacji zauważymy, że nieco różni się ona od swojej klasycznej formy, którą możemy znać ze smartfonów i innych urządzeń.

Wygląd aplikacji Legimi na smartfonie i czytniku ebooków PocketBook
Wygląd aplikacji Legimi na smartfonie i czytniku ebooków PocketBook

1. Najpierw zaloguj się na swoje konto Legimi na czytniku ebooków. Gdy już to zrobimy, będziemy w stanie czytać wszystkie książki w wersji elektronicznej, które znajdują się w naszej bibliotece. Niestety e-czytniki PocketBook nie pozwalają na swobodne przeglądanie zasobów Legimi.

2. Aby dodać kolejne ebooki na swój czytnik ebooków, musisz zrobić to poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną Legimi na telefonie. Wszystkie książki w wersji elektronicznej, które dodamy do biblioteki na naszym koncie z poziomu smartfona lub komputera, zostaną automatycznie zaktualizowane również na czytniku ebooków poprzez Wi-Fi.

Pobieranie ebooków z Legimi na czytnik ebooków PocketBook
Pobieranie ebooków z Legimi na czytnik ebooków PocketBook

3. Twoje ebooki z Legimi są już dostępne na czytniku ebooków i możesz zabierać się do czytania!

Czytanie ebooków z Legimi na e-czytniku Pocketbook
Czytanie ebooków z Legimi na e-czytniku Pocketbook

Jak dodawać książki z Legimi na e-czytnikach Kindle?

Niestety jako użytkownicy czytników ebooków Kindle nie znajdziemy na używanych przez siebie urządzeniach konkretnej aplikacji Legimi, która pozwalałaby nam na bezpośrednie przeglądanie zasobów popularnego serwisu. Nie będziemy również w stanie zaktualizować naszej biblioteki książek w wersji elektronicznej poprzez Wi-Fi. Chociaż w przypadku e-czytników Kindle korzystanie z aplikacji Legimi jest nieco trudniejsze niż w przypadku PocketBooka, chwila cierpliwości wystarczy, aby nauczyć się jej obsługi.

1. Najpierw pobierz dedykowaną aplikację Legimi na swój komputer z oficjalnej strony internetowej serwisu. Następnie zainstaluj i uruchom aplikację Legimi.

Podgląd ekranu głównego na czytniku ebooków Kindle
Podgląd ekranu głównego na czytniku ebooków Kindle

2. Zaloguj się na swoje konto Legimi na komputerze. Gdy już to zrobimy, będziemy w stanie swobodnie przeglądać zasoby serwisu w poszukiwaniu książek w wersji elektronicznej. Po odnalezieniu interesujących nas pozycji w aplikacji i przypisaniu ich do swojego konta, powinniśmy podłączyć nasz czytnik ebooków do komputera, a następnie nacisnąć na przycisk synchronizacji.

Podłączenie czytnika ebooków Kindle do komputera
Podłączenie czytnika ebooków Kindle do komputera
Synchronizacja ebooków z Legimi z czytnikiem ebooków Kindle
Synchronizacja ebooków z Legimi z czytnikiem ebooków Kindle

3. Gdy proces synchronizacji ebooków pomiędzy czytnikiem ebooków Kindle a aplikacją Legimi na komputerze się skończony, będziemy mogli od razu zabrać się do czytania!

Jak dodawać książki z aplikacji Legimi na czytniki? [poradnik wideo]

Autor: Judyta, Kuba

Powiązane treści:

2 Responses

  1. wszystkie możliwe aplikacje wysyłają książki na mojego kindla poza Legimi . Wiecie w czym może być problem? Cała konfiguracja i adresy mailowe są ok, próbowałem też przez kabel ale w ogóle w aplikacji legimi na Windows książki nie są widoczne..

    1. Musielibyśmy poznać więcej szczegółów – proszę odezwać się do nas na priv na Facebooku. Pozdrawiam.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *