Szukasz czytnika pozwalającego na robienie elektronicznych notatek? Sięgnij po Onyx Boox Max 2 PRO

Onyx Boox Max 2 PRO jest czytnikiem przeznaczonym przede wszystkim do pracy. Jego 13.3 calowy wyświetlacz idealnie nadaje się do czytania książek EPUB, lecz również sporządzania notatek oraz edytowania plików PDF z pomocą wygodnego rysika. Czytnik został wyposażony w technologię odręcznego pisania, która automatycznie przekształca zapisywane na ekranie notatki w przejrzysty tekst. To wszystko sprawia, Max 2 PRO jest zwykłym czytnikiem e-booków, lecz niezwykle użytecznym, wielofunkcyjnym narzędziem.

Ekran urządzenia pozwala na swobodne robienie notatek

Wyświetlacz

Max 2 PRO posiada 13.3 calowy ekran E-Ink Carta oraz wyświetlacz Mobius. Jest to ta sama technologia, która została wykorzystana przez Kobo w Formie. Wykonany z plastiku wyświetlacz Mobius sprawia, że szczególnie przydatne w pracy urządzenie jest lżejsze, a przy tym bardziej odporne na uszkodzenia. Dzięki temu, że został on idealnie umiejscowiony we wnętrzu czytnika, w korzystaniu z urządzenia nie przeszkadzają żadne odstające krawędzie.

Max 2 PRO nie posiada frontowego oświetlenia, ani systemu temperatury barwowej. Nie jest to jednak niespodzianką, ponieważ wbudowany system świecenia nie jest domeną żadnego z 13.3 calowych czytników. Czytając książki w wersji elektronicznej musimy zatem korzystać z zewnętrznego źródła światła.

Specyfikacja techniczna

Rozdzielczość ekranu urządzenia wynosi 2220×1650, a jego PPI 207. Wyświetlacz WACOM doskonale współpracuje z dołączonym do czytnika rysikiem. Okazuje się to szczególnie przydatne wtedy, gdy chcemy chcemy coś naszkicować, zrobić notatki na marginesie e-booka lub PDFa. Co więcej, ekran dotykowy reaguje na określone gesty. Znacznie zwiększa to jego funkcjonalność, sprawiając że doskonale nadaje się nie tylko do pracy, lecz również nauki.

Urządzenie wyposażono w procesor 1.6 GHZ Quad core CPU, 4 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 64GB. Warto zwrócić uwagę, że jest to ogromny postęp w stosunku do podstawowego modelu Max 2, który posiadał jedynie 2GB pamięci RAM i 32 GB przestrzeni dyskowej.

Ile kosztuje czytnik e booków od Onyx’a? Urządzenie jest dostępne na całym świecie, a jego cena 3799 PLN. Aby łatwo porównać jego zalety z ofertą konkurencji, warto śledzić przygotowane przez nas na bieżąco testy.

Rysik i opcje robienia notatek

Dołączony do urządzenia rysik posiada 4,096 różne poziomy wrażliwości na nacisk, co czyni go bardzo dokładnym. Jak informuje producent, Max 2 PRO jest kompatybilny oficjalnymi piórkami elektronicznymi WACOM. Wielofunkcyjność urządzenia sprawia, że pod wieloma względami okazuje się on nie mniej użyteczny od tabletu.

Oprogramowanie urządzenia pozwala na wybór pomiędzy kilkoma rodzajami elektronicznych piór i ołówków, dzięki czemu kreślenie grubych lub chudych linii nie stanowi najmniejszego problemu. Notatki można przygotowywać zarówno na pustym tle, jak i na gotowych tapetach. Max 2 PRO pozwala na importowanie własnych wzorów notatek, idealnie nadających się np. do przygotowywania listy zakupów lub zapisków ze spotkań.

Wyszukiwarka ebooków daje natomiast możliwość szybkiego odnalezienia interesujących nas książek, które można kupować online lub wgrywać na urządzenie bezpośrednio z naszego komputera.

Źródło: https://goodereader.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *