Remarkable 2 wkrótce pojawi się na rynku

Jak wynika z ustaleń serwisu Good e-Reader, już w najbliższych tygodniach na rynku może zadebiutować Remarkable 2. Chociaż głosy o pracami nad nową wersją urządzenia były słyszalne już wcześniej, wszystko wskazywało na to, że na jego premierę będziemy musieli jeszcze cierpliwie poczekać. Okazuje się jednak, że narzędzie do robienia elektronicznych notatek właśnie otrzymało certyfikat FCC i wkracza w etap produkcji masowej. Dowiedz się więcej

Remarkable 2 wkrótce pojawi się na rynku

Remarkable 2 (Podstawowe informacje)

Rozmiar nowej wersji urządzenia o numerze RM110 ma być identyczny jak w przypadku jego pierwotnej wersji (10.3-cali), która pojawiła się na rynku już kilka lat temu. Producent ReMarkable 2 zdecydował, że na razie nie chce ujawniać pełnej specyfikacji technicznej wielofunkcyjnego czytnika ebooków.

Remarkable 2 [materiał wideo Good e-Reader]

Dostępna jest jednak 2-stronicowa instrukcja, która bez wątpienia odnosi się do ReMarkable 2 i zachęca jego przyszłych użytkowników do założenia konta na oficjalnej stronie internetowej. Producent podkreśla, że w danym momencie do jednego konta może być przypisane wyłącznie jedno urządzenie. Aby korzystanie z narzędzia do robienia elektronicznych notatek było możliwe, należy również zainstalować na komputerze specjalną aplikację, która zapewnia ich wzajemne połączenie.

Instrukcja do Remarkable 2

Pierwsza wersja Remarkable

Pierwsza wersja Remarkable pojawiła się na rynku w 2017 roku. Urządzenie natychmiast stało się jednym z najpopularniejszych w historii narzędzi do tworzenia elektronicznych notatek. Warto jednak zaznaczyć, że świetnie sprawdza się ono przy obsłudze plików PDF i czytania książek w wersji elektronicznej.

Remarkable jest wyposażony w oparty na technologii e-papieru wyświetlacz Canvas w rozmiarze 10.3-cali. Ponieważ ekran urządzenia jest pojmnościowym ekranem dotykowym, można go obsługiwać palcem lub za pomocą dołączonego do czytnika ebooków rysika. Remarkable został wyposażony w technologię palm rejection, która sprawia, że po oparciu dłoni na wyświetlaczu nie pojawią się na nim niepożądane znaki i linie.

Pierwsza wersja Remarkable miała premierę w 2017 roku

Ekran urządzenia jest umiejscowiony w obudowie idealnie równo z ramką. Jego rozdzielczość wynosi 1872×1404 i 226 PPI. We wnętrzu elektronicznego czytnika książek znajduje się procesor Arm A8 CPU o mocy 1GHz, 512MB pamięci RAM, a także 8GB pamięci wewnętrznej do przechowywania danych. Remarkable nie posiada wejścia na kartę SD.

Remarkable [materiał promocyjny producenta]

Remarkable 2 (przewidywania)

Jak sugerują dziennikarze serwisu Good e-Reader, nowa wersja urządzenia powinna posiadać taki sam wyświetlacz, lecz szybszy procesor. Istnieje również duża szansa, że Remarkable 2 zostanie wyposażone 1GB pamięci RAM oraz 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej. ReMarkable 2 początkowo będzie dostępne w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Good e-Reader
Autor: Kuba

Powiązane treści:

2 Responses

  1. Czy wiadomo jakie języki obsługuje ten tablet? Wolałabym, aby do notatek obsługiwany był polski…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *