Dlaczego warto kupować ebooki na świąteczne prezenty?

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało już niewiele czasu. Jeżeli chcemy sprawić przyjemność miłośnikom książek, możemy kupić im zestawy ebooków lub nawet sam czytnik. Pokazujemy, dlaczego warto to zrobić.

Dlaczego warto kupować ebooki na świąteczne prezenty?

Ponieważ większość sklepów, usług i instytucji jest ponownie zamknięta, wszyscy spędzamy dużo czasu w domach, co daje nam okazję do nadrabiania naszych czytelniczych zaległości. Aby to zrobić, wystarczy wygodnie usiąść z filiżanką herbaty w fotelu i pogrążyć się w ciekawych literackich światach.

Ebooki w księgarni Woblink
Ebooki w księgarni Woblink

Jedną z głównych zalet czytników ebooków jest to, że zapewniają one pełną swobodę kupowania książek. Wystarczy, że pomyślimy o jakimś tytule, a już po chwili będziemy mogli odnaleźć go w sieci. Już po kilku minutach książka będzie dostępna do czytania na naszym urządzeniu. W wielu sytuacjach od pragnienia zakupu danego ebooka do rozpoczęcia jego lektury nie minie nawet 5 minut. Chociaż takie rozwiązanie posiada uniwersalną wartość, w obecnych okolicznościach staje się ona jeszcze większa.

Zakup ebooków na świąteczne prezenty

Święta Bożego Narodzenia będą w tym roku wyjątkowe. Chociaż zbliża się czas kupowania świątecznych prezentów, nie jesteśmy w stanie chodzić po sklepach i oglądać produktów leżących na półkach. Jeżeli w gronie naszych bliskich są miłośnicy literatury, prawdopodobnie chcielibyśmy sprezentować im jakieś ciekawe książki.

Oczywiście wciąż możemy zamawiać je przez Internet. Istnieje jednak jeszcze inne rozwiązanie, które powinniśmy wziąć pod uwagę: zakup książek w wersji elektronicznej. Jeżeli usiądziemy do przeglądania zasobów internetowych księgarni, odnajdziemy tam zarówno popularne klasyki, jak i ciekawe nowości.

Ebooki na święta

Trudno zaprzeczyć, że ebooki to nie to samo co pięknie wydane książki w wersji papierowej. Wydania drukowane z pewnością lepiej wyglądałyby pod choinką. Musimy jednak pamiętać, że kupowanie ebooków na świąteczne prezenty jest jedynie rozwiązaniem prowizorycznym, które może przysporzyć nam i naszym bliskim wiele radości w tych trudnych okolicznościach.

Od czasu do czasu wszyscy sięgamy po ebooki. Część z nich przyciąga uwagę estetycznymi okładami i przemyślanym designem. Nie są to jednak ich jedyne zalety. Możliwość wygodnego poruszania się po zawartości książki, przeszukiwania jej treści pod kątem słów kluczowych, oznaczania wybranych fragmentów tekstu, które później będziemy mogli wyeksportować do osobnego pliku PDF – to wszystko sprawia, że ebooki pod pewnymi względami górują nad książkami papierowymi.

Jakie ebooki najlepiej nadają się na świąteczne prezenty? Możemy pomyśleć np. o zakupie całych literackich serii, które zapewnią naszym bliskim setki godzin ciekawych przeżyć. Warto pomyśleć również o tym, aby wybrać jednego autora, który powinien zainteresować bliską nam osobę, a następnie kupić wszystkie jego najważniejsze książki wraz z biografią lub z autobiografią.

Zestawy ebooków w księgarni Helion
Zestawy ebooków w księgarni Helion

Jeżeli interesuje się ona konkretnym tematem, możemy podarować jej związane z nią pozycje specjalistyczne. Ponieważ sięgamy po pozycje w wersji elektronicznej, które są tańsze od książek papierowych, tego typu zakup nie powinien przeciążyć naszego budżetu. W księgarni Helion znajdziemy np. zestaw dotyczący copywritingu, w skład którego wchodzą książki Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy Joanny Wrycza-Bekier, Biblia copywritingu Dariusza Puzyrkiewicza oraz Jak pisać, żeby chcieli czytać (i kupować) Artura Jabłońskiego. Za całość zapłacimy 55 zł. Za pozycje Sztuka podstępu Kevina Mitnicka i Podstawy kryptografii Marcina Karbowskiego zapłacimy w tej samej księgarni 51 zł.

Zestawy ebooków w księgarni Helion

Najlepiej kupić naszym bliskim takie książki, które na pewno ich ucieszą, szersze je zainteresują. Dobrym pomysłem jest również zakup książek do nauki języków obcych. Mogą to być powieści w językach obcych, które można wygodnie czytać na czytniku ebooków z wykorzystaniem interaktywnego słownika, powieści dwujęzyczne lub normalne podręczniki.

Najlepsze ebooki na świąteczne prezenty:

  • Serii powieści (np. powieści kryminalne lub fantasy),
  • Dobrze wydane mangi i komiksy,
  • Książki do nauki języków obcych (literatura obcojęzyczna, powieści dwujęzyczne, podręczniki),
  • Książki i albumy na temat sztuki,
  • Bogato ilustrowane biografie i autobiografie.
  • Zestawy literatury specjalistycznej na określony temat.
Zestawy ebooków w księgarni Onepress
Zestawy ebooków w księgarni Onepress

Gdy kupimy naszym bliskim książki w wersji elektronicznej, możemy w kilka sekund przesłać je im mailem. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się nawet wtedy, jeżeli niestety nie będziemy w stanie się z nimi zobaczyć. Nawet jeżeli nie posiadają oni czytnika ebooków, będą mogli otworzyć je na smartfonie, tablecie lub komputerze.

Zakup czytnika ebooków na święta

Jeżeli nasz świąteczny budżet jest większy, możemy zastanowić się nad sprezentowaniem naszym bliskim samego czytnika ebooków. Dzięki temu zyskaliby oni zajęcie na długie godziny, posiadając wygodny dostęp do książek, które pozytywnie wpłyną na ich samopoczucie. Ze względu na to, że biblioteki zostały zamknięte, możliwość korzystania z serwisów abonamentowych, takich jak Legimi, okazuje się bezcenna.

Czytnik ebooków na święta

Ponieważ na rynku pojawiło się ostatnio kilka nowych modeli czytników ebooków, ich starsze wersje są obecnie dostępne w promocyjnych cenach. Czytnik PocketBook Basic Lux 2, który idealnie nadaje się dla początkujących, kupimy w sklepie Czytio.pl za 379 zł. Za sprawdzony model Kindle 10 będziemy musieli natomiast zapłacić 449 zł. Do czytnika ebooków możemy również kupić estetyczne etui.

Zestawy czytników ebooków w sklepie Czytio
Zestawy czytników ebooków w sklepie Czytio

Taki prezent z pewnością nikogo nie rozczaruje, robiąc świetne wrażenie pod choinką. Urządzenie bez problemu kupimy przez Internet. Już po kilku dniach zostanie ono dostarczone pod wskazany adres przez kuriera.

Autor: Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *