8 faktów o czytniku PocketBook InkPad Color, które powinieneś znać

PocketBook InkPad Color to niespełna 8-calowy czytnik ebooków z kolorowym ekranem, który pokochają wszyscy miłośnicy ilustorowanych książek, komiksów i czasopism w wersji elektronicznej. Poznaj jego charakterystyczne cechy.

8 faktów o czytniku PocketBook InkPad Color, które powinieneś znać

Podstawowe cechy PocketBooka InkPad Color

PocketBook InkPad Color to najnowszy czytnik ebooków z kolorowym ekranem, który został stworzony przy użyciu udoskonalonej technologii e-papieru. Urządzenie posiada duży, prawie 8-calowy wyświetlacz, który czyni z niego znakomite narzędzie do czytania bogato ilustrowanych ebooków, magazynów czy czasopism.

We wnętrzu kolorowego czytnika ebooków znajduje się dwurdzeniowy procesor o mocy 1 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB wewnętrznej pamięci flash. PocketBook InkPad Color jest zasilany baterią o pojemności 2,900 mAh, która pozwala korzystać z niego codziennie przez ok. 3-4 tygodnie.


Uwaga: Kolory widoczne na zrzutach ekranu są bardziej intensywne od kolorów widocznych na ekranie czytnika ebooków.


1. Duży wyświetlacz

PocketBook InkPad Color został wyposażony w prawie 8-calowy wyświetlacz (7.8-calowy ekran E Ink Carta HD i Kaleido 2 CFA). Przypomnijmy, że poprzedni kolorowy czytnik ebooków w ofercie firmy (PocketBook Color) posiada standardowy, 6-calowy wyświetlacz. W rezultacie walory nowego urządzenia docenią przede wszystkim osoby chętnie sięgające po mangi i komiksy, magazyny i czasopisma w wersji elektronicznej, raporty i dokumenty oraz pliki PDF. Większy ekran powoduje, że w czasie przeglądania tego typu publikacji zwykle nie musimy dodatkowo powiększać widoku za pomocą gestów skalowania.

Menu z aplikacjami na czytniku PocketBook InkPad Color
Menu z aplikacjami

Ponieważ PocketBook InkPad Color posiada wbudowane podświetlenie ekranu, korzystanie z kolorowego czytnika ebooków pozostaje wygodne nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Należy jednak podkreślić, że urządzenie pozwala jedynie na regulację intensywności światła (bez regulacji temperatury barwowej).

2. Kolorowy ekran nowej generacji

PocketBook InkPad Color został zaprojektowany przy użyciu najnowszej technologii kolorowego e-papieru E Ink Kaleido. Pierwsza generacja technologii Kaleido posiadała kilka ograniczeń, które obecnie udało się przezwyciężyć. Jednorodność skali szarości ekranu została poprawiona. Oprócz tego zwiększona została gama oraz dokładność wyświetlania kolorów. To powoduje, że jakość wyświetlania kolorów stała się w przypadku InkPada Color ogólnie wyższa.

Kolorowanki na czytniku PocketBook InkPad Color
Kolorowanki

Według producenta ekran czytnika ebooków jest w stanie wyświetlać aż do 4 096 odcieni kolorów przy maksymalnej rozdzielczości 100 PPI, a także 16 poziomów szarości przy rozdzielczości 300 PPI. PocketBook InkPad Color zapewnia również możliwość regulacji parametrów wyświetlania obrazów. Jeżeli nam na tym zależy, jesteśmy w stanie samodzielnie zmienić ich kontrast i jasność. Jeżeli chcemy znaleźć dzieciom ciekawe zajęcie, możemy natomiast uruchomić zainstalowaną na urządzeniu aplikację do kolorowania obrazków. Znajdziemy w niej około 30 estetycznych ilustracji. Aby je pokolorować, wystarczy wybrać odpowiedni kolor, a następnie zdecydować, jakie pole ilustracji nim wypełnić.

na czytniku PocketBook InkPad Color
Kolorowanki

3. Obsługa popularnych formatów

Dużym atutem kolorowego czytnika ebooków jest to, że bez problemu radzi on sobie z obsługą wszystkich najpopularniejszych formatów elektronicznych. PocketBook InkPad Color obsługuje ponad 10 formatów plików tekstowych, formaty plików dźwiękowych oraz graficznych: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM, JPEG, BMP, PNG, TIFF, CBR, CBZ, OGG.ZIP, MP3.ZIP, MP3, OGG, M4A, M4B. W rezultacie prawdopodobieństwo tego, że nie będziemy w stanie uruchomić na nim jakiegoś pliku, jest bardzo niewielkie. Zwykle nie będziemy również musieli korzystać z opcji konwersji ebooków za pomocą Calibre.

Czytanie ebooków na czytniku PocketBook InkPad Color
Czytanie ebooków

Co istotne, PocketBook InkPad Color pozwala na przeglądanie plików PDF. Wczytują się one szybko i wyglądają estetycznie. Jeżeli jednak sięgniemy po bogato ilustrowane materiały, mogą one uruchamiać się nieco dłużej. Kolorowy czytnik ebooków świetnie radzi sobie również z obsługą mangi i komiksów w formatach CBR i CBZ. Podczas przeglądania tego typu publikacji kolory wyglądają bardzo ładnie, a przerzucanie stron następuje bez zwłoki.

Przed przystąpieniem do czytania ebooków możemy wybrać jedną spośród 30 dostępnych czcionek. Gdy już to zrobimy, będziemy w stanie odpowiednio wyregulować jej rozmiar. Oprócz tego po uruchomieniu książki w wersji elektronicznej jesteśmy w stanie zmienić wielkość jej marginesów i interlinię.

4. Rysowanie i robienie notatek

Ponieważ PocketBook InkPad Color został wyposażony w dotykowy wyświetlacz, urządzenie pozwala na rysowanie oraz robienie elektronicznych notatek. Jeżeli chcemy, możemy umieszczać odręczne notatki bezpośrednio w tekście lub zaznaczać w nim istotne cytaty.

Robienie notatek na czytniku PocketBook InkPad Color
Robienie notatek

W menu czytnika z kolorowym ekranem znajdziemy również prostą aplikację do robienia notatek, która zapewnia możliwość wyboru jednego z 8 kolorów oraz jednej z 5 opcji grubości pióra. Dzięki temu jesteśmy w stanie tworzyć przejrzyste notatki oraz przyjemnie spędzać czas na rysowaniu, malowaniu i kolorowaniu.

Robienie notatek na czytniku PocketBook InkPad Color
Robienie notatek

5. Przeglądarka internetowa

PocketBook InkPad Color posiada w pełni funkcjonalną przeglądarkę internetową, dzięki której możemy przeglądać blogi i serwisy internetowe – a to wszystko przy wyświetlaniu kolorów. Przeglądarka internetowa działania płynnie, pozwalając nam na wygodne przeskakiwanie pomiędzy stronami lub przeszukiwanie wyników wyszukiwania Google.

Przeglądanie Internetu na czytniku PocketBook InkPad Color
Przeglądanie Internetu

6. Odtwarzanie dźwięku

Chociaż kolorowy czytnik ebooków nie posiada portu słuchawkowego ani głośników, możemy podłączyć do niego słuchawki za pomocą przejściówki minijack. Jesteśmy również w stanie podłączyć do niego bezprzewodowe głośniki lub słuchawki za pomocą łącza Bluetooth. W rezultacie PocketBook InkPad Color stanowi świetne narzędzie dla wszystkich miłośników audiobooków, muzyki i podcastów.

Odtwarzanie dźwięku na czytniku PocketBook InkPad Color
Odtwarzanie dźwięku

W menu urządzenia znajdziemy specjalną aplikację do odtwarzania dźwięku, która radzi sobie z obsługą takich formatów, jak M4A, M4B, OGG, OGG.ZIP, MP3, MP3.ZIP. Aplikacja pozwala m. in. na to, aby w czasie słuchania audiobooków przeskakiwać o kilka sekund naprzód lub do tyłu, a także zmieniać prędkość odtwarzania dźwięku. PocketBook InkPad Color został również wyposażony w funkcję TTS (Text-to-speech). Dzięki niej dowolne fragmenty ebooków mogą zostać odczytane na głos przez elektronicznego lektora.

Odtwarzanie dźwięku na czytniku PocketBook InkPad Color
Odtwarzanie dźwięku

7. Wejście na kartę SD

Ponieważ PocketBook InkPad Color posiada 16 GB wewnętrznej pamięci flash, jesteśmy w stanie zgromadzić na nim nawet ok. 10 000 ebooków. Chociaż jest to więcej, niż prawdopodobnie w najbliższych latach zdołamy przeczytać, możemy rozszerzyć pamięć urządzenia o dodatkowe 32 GB za pomocą kart SD. Jeżeli zamiast zwykłych książek chętniej czytamy bogato ilustrowane, cięższe pliki cyfrowe, takie rozwiązanie z pewnością nam się przyda.

8. Send-to-PocketBook

Ponieważ PocketBook InkPad Color został wyposażony w Wi-Fi oraz usługi PocketBook Cloud, Dropbox PocketBook oraz Send-to-PocketBook, kolorowy czytnik ebooków pozwala na wygodną synchronizację plików pomiędzy wieloma urządzeniami. Działanie usługi Send-to-PocketBook opiera się na wyjątkowo prostej zasadzie. Dzięki temu narzędziu możemy utworzyć adres e-mail, który zostanie przypisany do naszego urządzenia. To sprawia, że jeżeli chcemy przenieść na nasz czytnik ebooków książki w wersji elektronicznej, musimy po prostu dołączyć je do wiadomości e-mail, a następnie wysłać.

Menu główne na czytniku PocketBook InkPad Color
Menu główne

Aplikacja Dropbox działa na podobnych zasadach. Jest to jedna z najpopularniejszych chmur do przechowywania danych w sieci. Dzięki niej możemy przechowywać wiele materiałów cyfrowych online, aby zaoszczędzić miejsce na dysku czytnika ebooków, a także korzystać z nich na kilku różnych urządzeniach.

Autor: Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *