Nowy Dasung Not-eReader 103 dostępny na Kickstarterze. Czy warto go kupić?

Chińska firma Dasung planuje premierę kolejnego urządzenia z serii Not e-Reader, które będzie wyposażone w 10.3-calowy wyświetlacz. Pomimo nazwy ma to być duży czytnik ebooków z wyświetlaczem w technologii E Ink. Poznaj jego mocne strony i ograniczenia.

Dasung Not-eReader 103 na Kickstarterze

Urządzenie wygląda estetycznie, a jego parametry techniczne są imponujące. Oprócz tego jego wielkim atutem jest to, że podobnie jak inne produkty Dasunga, czytnik ebooków może być używany jako dodatkowy monitor E Ink. Problem jednak w tym, jak bardzo wygórowana jest jego cena.

Dasung Not-eReader 103
Dasung Not-eReader 103

Not-eReader 103 niedawno pojawił się na platformie crowdfudingowej Kickstarter, a jego wysyłka została zapowiedziana na listopad 2020. Cena urządzenia w wersji bez ekranu dotykowego Wacom wynosi 768 USD (2 868 PLN). Za wersję z dotykowym ekranem oraz rysikiem trzeba natomiast zapłacić 838 USD (3 129 PLN).

Parametry techniczne

Not-eReader 103 ma posiadać 10.3-calowy wyświetlacz E Ink z podświetleniem w dwóch kolorach. Droższa wersja urządzenia będzie wyposażona w dotykowy wyświetlacz Wacom, który współpracuje z rysikiem.

Dasung Not-eReader jako monitor E Ink do komputera
Dasung Not-eReader 103 jako monitor E Ink do komputera

We wnętrzu urządzenia znajdzie się procesor Snapdragon 660, 4 GB pamięci RAM, 64 GB wewnętrznej pamięci flash oraz wejście na kartę SD. Not-eReader będzie zasilany baterią o ogromnej pojemności 6400 mAh, poradzi sobie z obsługą dwupasmowego Wi-Fi i Bluetootha w wersji 5.0. Chociaż czytnik ebooków ma działać na Androidzie 9.0 i pozwalać na instalację aplikacji zewnętrznych, nie obsługuje on Google Play.

Dasung Not-eReader 103 parametry techniczne i funkcje

Aby realistycznie ocenić cenę Not-eReadera Dasunga, warto zwrócić uwagę, że urządzenie pod wieloma względami przypomina Onyx Booxa Note 2, który wiele osób uznaje za drogi (2 559 PLN). Jednocześnie Onyx Boox Note 2 posiada lepsze oprogramowanie, a jego producent dostarcza na rynek sprawdzone czytniki ebooków już od kilkunastu lat.

Kampania na Indiegogo

Jest to druga kampania crowdfundingowa, na którą w ostatnich latach zdecydował się Dasung. Pierwszy czytnik ebooków z serii Not-eReader (7.8-calowy wyświetlacz) pojawił się na Indiegogo w 2018 roku.

7.8-calowy Dasung Not-eReader z 2018 roku

Podstawą promocji Not-eReadera 103 jest stwierdzenie, że w przeciwieństwie do ekranów LCD w komputerach, telefonach i tabletach, wykorzystany w urządzeniu ekran E Ink jest bezpieczny dla wzroku. Należy jednak podkreślić, że szkodliwy wpływ niebieskiego światła ekranów LCD na wzrok do tej pory nie został jednoznacznie potwierdzony.

Dasung Not-eReader 103
Dasung Not-eReader 103

Przed zakupem Not-eReadera 103 warto przyjrzeć się komentarzom na temat poprzedniego czytnika ebooków Dasunga. Z komentarzy dostępnych na Indiegogo wynika, że zdarzały się liczne problemy z jego oprogramowaniem, a niektórzy klienci nie otrzymali urządzenia nawet po roku od daty zakupu. Być może właśnie w związku z nimi Dasung zdecydował się na skorzystanie z innej platformy crowdfundingowej.

Komentarze z platformy Indiegogo na temat  Dasunga Not-eReader z 2018 roku
Komentarze z platformy Indiegogo na temat Dasunga Not-eReader z 2018 roku

Dasung Not-eReader 103 [Kickstarter wideo]

Autor: Kuba
Źródło: Blog.the-ebook-reader.com, Kickstarter

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *