Najnowszy czytnik Onyx Boox Nova 2 już dostępny w sprzedaży

Kilka dni temu firma Onyx ogłosiła, że na rynku pojawi się jej najnowsze narzędzie do robienia elektronicznych notatek. Czytnik ebooków Onyx Boox Nova 2 posiada świetne parametry techniczne i działa na Androidzie w wersji 9.0. Jest to pierwsza tak duża premiera chińskiej firmy w 2020 roku. Wiele wskazuje na to, że wzbudzi ona zainteresowanie szerokiego grona odbiorców

Czytnik ebooków Onyx Boox Nova 2

Wyświetlacz i podświetlenie

Onyx Boox Nova 2 został wyposażony w 7.8-calowy wyświetlacz E Ink Carta HD o rozdzielczości 1872 x 1505 i 300 PPI. Ekran urządzenia jest umiejscowiony równo z jego ramką. Czytnik ebooków posiada wbudowane podświetlenie z funkcją regulacji temperatury kolorów. Dzięki temu pozwala on na czytanie książek w wersji elektronicznej również w nocy.

Onyx Boox Nova 2 (fragment filmu promocyjnego)
Onyx Boox Nova 2 (fragment filmu promocyjnego)

Wykorzystany w urządzeniu system regulacji temperatury barwowej powoduje, że w czasie wieczornego czytania ebooków emituje ono mniej nieprzyjemnego dla naszego wzroku białego światła. Jest ono łagodzone różnymi odcieniami światła pomarańczowego. Podobnie jak Onyx Boox Nova Pro, najnowszy produkt chińskiej firmy jest wyposażony w warstwę WACOM, niezwykle czuły rysik (4096 stopni nacisuku) oraz eleganckie etui.

Parametry techniczne

We wnętrzu czytnika ebooków znajduje się ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Cortex A53 o mocy 2 GHZ. To oznacza, że Onyx Boox Nova 2 jest najmocniejszym 7.8-calowym urządzeniem w ofercie chińskiego przedsiębiorstwa technologicznego. Solidne procesory Qualcomm wykorzystano już wcześniej w modelach Onyx Boox Note 2 oraz Onyx Boox Max 3. Najnowszy elektroniczny czytnik książek Onyxa posiada oprócz tego 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB wewnętrznej pamięci flash.

Onyx Boox Nova 2 (fragment filmu promocyjnego)
Onyx Boox Nova 2 (fragment filmu promocyjnego)

Narzędzie do robienia elektronicznych notatek zostało ponadto wyposażone w baterię o pojemności 3150 mAh, Bluetooth 4.1 oraz USB-C wraz z OTG. Jest to spore udogodnienie, ponieważ przy okazji łączenia Onyx Boox Nova 2 z innymi urządzeniami nie trzeba instalować żadnych dodatkowych sterowników. Wszystko jest gotowe do prawidłowego działania już od początku.

Aplikacje na Androida

Najnowszy czytnik ebooków Onyx Boox działa na Androidzie 9.0. W połączeniu z mocnym procesorem i dużym RAMem stanowi to gwarancję płynnego działania większości dużych aplikacji, które można pobrać z Google Play. Onyx Boox Nova 2 bez problemu poradzi sobie z obsługą OneNote, Microsoft Office oraz aplikacji Adobe. Obsługuje on również aplikacje Kindle, Kobo, Nook, Moon+ Reader lub wiele innych narzędzi do czytania plików PDF.

Onyx Boox Nova 2 (fragment filmu promocyjnego)
Onyx Boox Nova 2 (fragment filmu promocyjnego)

Cena Onyx Boox Nova 2 wynosi ok. 1 500 PLN.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Onyx Boox

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *