Unboxing PocketBooka Color

Najbardziej wyczekiwanych czytników ebooków ostatnich lat jest już dostępny w sprzedaży. Możliwość wyświetlania ponad 4 tys. kombinacji kolorystyczny sprawia, że PocketBook Color jest rewolucją w dziedzinie czytania ebooków z ilustracjami, e-prasy, albumów ze zdjęciami, komiksów i wielu innych materiałów. Przekonaj się, jak urządzenie prezentuje się zaraz po wyjęciu z pudełka.

PocketBook Color unboxing

Design

Na pierwszy rzut oka design PocketBooka Color niczym nie różni się od desingu innych popularnych czytników ebooków tego producenta (np. PocketBooka Touch Lux 4). Tylna obudowa urządzenia posiada odcień delikatnie mieniącego się srebra, a przednia jest matowa i czarna.

PocketBook Color unboxing

W dolnej części przedniej obudowy PocketBooka Color umieszczono 4 przyciski fizyczne, które pozwalają na zmianę stron książek w wersji elektronicznej, otwieranie menu i przechodzenie do ekranu głównego. Wymiary czytnika wynoszą 161.3 x 108 x 8, a waga 160 g. Ponieważ jest on lekki i poręczny, bez trudu możemy nosić go przy sobie w torbie lub plecaku.

Ekran i podświetlenie

PocketBook Color posiada 6-calowy dotykowy wyświetlacz pojemnościowy o rozdzielczości 1072 x 1448 przy 300 PPI. Zdaniem producenta ekran PocketBooka Color jest w stanie wyświetlać ponad 4 000 kombinacji kolorystycznych. W praktyce możemy zauważyć, że obrazy na wyświetlaczu czytnika ebooków są nieco wyblakłe, mniej nasycone i kontrastowe od ilustracji na ekranach LCD lub na papierze. Mamy jednak możliwość samodzielnej regulacji intensywności kolorów i kontrastu obrazów w ustawieniach.

Wyświetlanie kolorowego obrazu na PocketBooku Color
Wyświetlanie kolorowego obrazu na PocketBooku Color

Warto również podkreślić, że kolory na ekranie czytnika ebooków wyglądają lepiej, jeżeli korzystamy z podświetlenia. Niestety system podświetlenia ekranu PocketBooka Color pozwala jedynie na regulację natężenia światła, natomiast jego barwa pozostaje niezmienna (16 białych diod LED).

Typy publikacji z kolorowymi ilustracjami:

Pierwsze uruchomienie

W zestawie z czytnikiem ebooków znajdziemy adapter micro USB-Mini-Jack, kabel USB oraz wszystkie dokumenty. Pierwsze uruchomienie PocketBooka Color przebiega szybko i sprawnie.

Pudełko PocketBooka Color
Pudełko PocketBooka Color

Na początku zostaniemy poproszeni o wybranie języka menu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że użytkownicy PocketBooka Color mają możliwość korzystania z polskiej wersji językowej. W przypadku produktów konkurencji, np. e-czytników Amazon Kindle, jest natomiast inaczej. W dalszej kolejności możemy połączyć PocketBooka Color z Internetem lub zdecydować, że zrobimy to później.

PocketBook Color język polski
Wybór języka na PocketBooku Color

Po zaakceptowaniu umowy licencyjnej producenta oraz ustawieniu daty i godziny, będziemy już w stanie zabrać się za czytanie ebooków. Ponieważ PocketBook Color jest zasilany baterią o pojemności 1900 mAh, wytrzyma on bez ładowania nawet kilka tygodni.

Akceptacja umowy licencyjnej na PocketBooku Color
Akceptacja umowy licencyjnej na PocketBooku Color

Trzeba jeszcze zaznaczyć, że oprogramowanie kolorowego czytnika ebooków nie odbiega wyglądem i funkcjonalnością od systemu w innych modelach szwajcarskiego producenta. Chociaż w przeciwieństwie do znanego z urządzeń Onyx Boox Androida Linux w PocketBooku nie pozwala na samodzielnie pobieranie aplikacji z Google Play, wyróżnia się on przede wszystkim swoją stabilnością.

Zawartość opakowania PocketBooka Color:

 • Czytnik ebooków,
 • Kabel USB,
 • Adapter MicroUSB-Mini Jack,
 • Instrukcja szybkiego startu,
 • Pełna instrukcja obsługi w PDF.

Przeglądanie Internetu

Zalety kolorowe wyświetlacza docenimy szczególnie w trakcie korzystania z przeglądarki internetowej. Ponieważ PocketBook Color został wyposażony w mocny, dwurdzeniowy procesor i 1 GB pamięci RAM, przy okazji przeglądania blogów i stron internetowych działa on naprawdę płynnie. Kolorowy ekran natomiast sprawia, że po raz pierwszy będziemy w stanie cieszyć się zdjęciami i ilustracjami na różnych stronach i serwisach informacyjnych.

Przeglądanie Internetu na PocketBooku Color
Przeglądanie Internetu na PocketBooku Color

Dodatkowe funkcje PocketBooka Color:

 • Księgarnia BookStore,
 • Przeglądarka internetowa,
 • Kalkulator,
 • Słownik Abbyy Lingvo,
 • Galeria,
 • Dropbox PocketBook,
 • Send-to-PocketBook,
 • Pasjans, szachy, sudoku,
 • Biblioteki,
 • Notes,
 • PocketBook Sync,
 • PocketNews,
 • Scribble.

Synchronizacja, muzyka i robienie notatek

Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w usługi PocketBook Cloud, Dropbox PocketBook oraz Send-to-PocketBook, pozwala ono na wygodną synchronizację materiałów pomiędzy czytnikiem ebooków, telefonem a komputerem.

PocketBook Color jest idealnym narzędziem dla wszystkich miłośników muzyki, audiobooków i podcastów. W menu urządzenia znajduje się specjalna aplikacja do odtwarzania dźwięku. W tym samym miejscu znajdziemy również prostą aplikację do robienia elektronicznych notatek, w której możemy zapisywać różne rzeczy odręcznie lub przy użyciu klawiatury ekranowej.

Czytnik pełen kolorów, czyli unboxing Pocketbooka Color

Autor: Judyta, Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *