13.3-calowy tablet E Ink z podświetleniem [unboxing czytnika Onyx Boox Max Lumi]

Onyx Boox Max Lumi to ponad 13-calowy tablet E Ink z podświetleniem ekranu, który służy przede wszystkim do czytania ebooków i robienia elektronicznych notatek. Urządzenie wyróżnia się świetnymi podzespołami, Androidem w wersji 10 oraz funkcją odtwarzania dźwięku. Jak czytnik ebooków prezentuje się po wyjęciu z pudełka?

Unboxing czytnika Onyx Boox Max Lumi

Onyx Boox Max Lumi to nowy, ponad 13-calowy tablet E Ink, który służy do czytania ebooków, rysowania i robienia elektronicznych notatek, przeglądania Internetu oraz słuchania audiobooków i muzyki. Urządzenie działa na najnowszym Androidzie 10 i zapewnia dostęp do Google Play. Jest to pierwszy tak duży czytnik ebooków w ofercie firmy, który został wyposażony w podświetlenie z regulacją temperatury kolorów. Dowiedz się więcej.

Wyświetlacz i podświetlenie

Onyx Boox Max Lumi posiada 13.3-calowy wyświetlacz E Ink Mobius i Carta HD. Ekran urządzenia został wykonany ze szkła i umieszczony na równym poziomie z ramką. Ekran czytnika ebooków wyróżnia się wysoką czułością na dotyk, co przekłada się na wysoki komfort obsługiwania urządzenia za pomocą rysika. Ze względu na duży wyświetlacz, urządzenie świetnie sprawdza się przy czytaniu plików PDF, magazynów i czasopism w wersji elektronicznej, mangi i komiksów oraz różnego rodzaju raportów.

Rysowanie na czytniku Onyx Boox Max Lumi
Rysowanie na czytniku Onyx Boox Max Lumi

Tym, co odróżnia Onyx Booxa Max Lumi od poprzednich modeli tej samej wielkości, jest wbudowane podświetlenie ekranu z regulacją intensywności oraz barwy światła. Dzięki temu w czasie wieczornego czytania możemy uzyskać przyjemny dla naszego wzroku efekt światła płonącej świecy.

Design

Pomimo swojej wielkości, Onyx Boox Max Lumi nie jest szczególnie ciężki. Czytnik ebooków imponuje solidnym, eleganckim wykonaniem. Tylna obudowa urządzenia została wykonana z czarnego, matowego tworzywa. Z przodu czytnika ebooków poza 13.3-calowym ekranem umieszczono przycisk fizyczny Home. Przy dolnej krawędzi Onyx Booxa Max Lumi znajdziemy głośniki oraz przycisk włącz/wyłącz.

Za wadę czytnika ebooków można jedynie uznać jego grubość (niecałe 8 mm), która jest nieco większa niż w przypadku innych modeli tego producenta.

Czytanie ebooków na czytniku Onyx Boox Max Lumi
Czytanie ebooków na czytniku Onyx Boox Max Lumi

Unboxing

W zestawie z urządzeniem znajdziemy: kabel USB-C, kabel micro HDMI, przejściówkę, rysik WACOM oraz instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.

Po uruchomieniu urządzenia musimy wybrać preferowany język oraz zaakceptować regulamin producenta. Następnie zostaniemy poproszeni o wybranie aktualnej daty i godziny. Przedostatnim etapem konfiguracji czytnika ebooków jest zmiana ustawień zarządzania energią. Na koniec zostanie nam już wyłącznie kalibracja rysika.

Parametry techniczne i oprogramowanie

Podobnie jak inne czytniki ebooków w ofercie Onyx Boox, Onyx Boox Max Lumi działa na systemie Android i posiada intuicyjny interfejs. Dzięki dostępowi do Google Play możemy pobierać na urządzenie wiele dodatkowych aplikacji.

Onyx Boox Max Lumi jako dodatkowy monitor
Onyx Boox Max Lumi jako dodatkowy monitor

Po uruchomieniu czytnika ebooków od razu zwrócimy uwagę na szybkość jego działania. Pomimo podobnych parametrów technicznych, Onyx Boox Max Lumi jest wyraźnie szybszy od modelu Onyx Boox Max 3.

We wnętrzu Onyx Booxa Maxi Lumi znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 636 z ośmioma rdzeniami Kyo o mocy 1.8 GHz, karta graficzna Adreno 509 GPU, 4 GB pamięci DDR4X RAM oraz aż 64 GB wewnętrznej pamięci flash. Wielofunkcyjny czytnik ebooków może zostać połączony z siecią za pomocą Wi-Fi (2.4GHz + 5GHz) oraz zsynchronizowany z innymi urządzeniami dzięki Bluetooth 5.0. Ponieważ Onyx Boox Max Lumi posiada wejście USB typu C, może zostać podłączony do komputera.

Elektroniczne notatki

Największa zaletą czytnika Onyx Boox Max Lumi jest jego funkcjonalność w dziedzinie robienia elektronicznych notatek. Urządzenie zapewnia szeroki wachlarz możliwości graficznych (wybór grubości linii, figur geometrycznych, zmiana tekstu zapisanego odręcznie na drukowany). Co istotne, Onyx Boox Max Lumi pozwala na rysowanie i notowanie nie tylko w specjalnej aplikacji, lecz również bezpośrednio na powierzchni dokumentów i plików PDF.

Projekty graficzne na czytniku Onyx Boox Max Lumi
Projekty graficzne na czytniku Onyx Boox Max Lumi

Internet i odtwarzanie dźwięku

Kolejną zaletą czytnika Onyx Boox Max Lumi jest łączność z Wi-Fi oraz szybko działająca przeglądarka internetowa.

Jeżeli chcemy zrobić sobie przerwę od czytania ebooków, edytowania plików PDF lub robienia odręcznych notatek, możemy wykorzystać Onyx Boox Max Lumi do odtwarzania audiobooków, muzyki lub podcastów. Urządzenie zostało wyposażone w dwa głośniki stereo, które zapewniają najwyższą jakość dźwięku. Jesteśmy również w stanie podłączyć do niego bezprzewodowe słuchawki za pomocą łącza Bluetooth.

Unboxing czytnika Onyx Boox Max Lumi

Autor: Judyta/Kuba

Powiązane treści:

1 Responses

  1. Hmmm, co do recenzji to nadmienię, że tak duży czytnik używany jest najczęściej do czytania plików PDF. A tutaj o tym jest najmniej. Tak jakby najważniejszy w tym był dźwięk i przeglądarka. Można i tak, czemu nie 😉

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *