Jak wykorzystać czytniki Onyx Boox do pracy?

Chociaż nawet najlepsze czytniki ebooków nie są w stanie w pełni zastąpić telefonów lub komputerów w pracy zdalnej, umożliwiają one wygodne radzenie sobie z takimi zadaniami, jak np. notowanie, pisanie, edytowanie dokumentów, sprawdzanie poczty elektronicznej lub przeglądanie sieci. Podpowiadamy, jakie darmowe aplikacje z Google Play na czytniki Onyx Boox przemienią je w wielofunkcyjne narzędzia do pracy

Jak wykorzystać czytniki Onyx Boox do pracy?

Chociaż praca zdalna jest pod wieloma względami wygodna, posiada ona również istotne ograniczenia. Jedną z jej najgorszych stron jest bez wątpienia to, że często zmusza nas do spędzania nawet kilkunastu godzin dziennie przed ekranem komputera. Tak długie wpatrywanie się w święcony w nasze oczy monitor może natomiast posiadać negatywny wpływ nie tylko na nasz wzrok, lecz również ogólne samopoczucie.

Aplikacje na czytniku Onyx Boox
Aplikacje na czytniku Onyx Boox

Aby ograniczyć wspomniane niebezpieczeństwo, warto zastanowić się nad zakupem czytnika ebooków. Chociaż nawet najlepsze czytniki ebooków nie są w stanie w pełni zastąpić telefonów lub komputerów, umożliwiają one wygodne radzenie sobie z takimi zadaniami, jak np. notowanie, pisanie, edytowanie dokumentów, sprawdzanie poczty elektronicznej lub przeglądanie sieci. Aby udowodnić, że czytniki Onyx Boox mogą przydać się do pracy w domu, zebraliśmy kilka użytecznych aplikacji, dzięki którym jesteśmy w stanie przekształcić je w wielofunkcyjne narzędzia.

Największe zalety pracy na czytniku ebooków:

1. Zdrowe oczy

Użyta w czytnikach ebooków technologia e-papieru sprawia, że korzystanie z nich nawet przez wiele godzin pozostaje bezpieczne dla naszego wzroku. Ponieważ w przeciwieństwie do urządzeń z ekranami LCD (telefonów, komputerów lub tabletów), elektroniczne czytniki książek nie świecą bezpośrednio w nasze oczy, w czasie czytania i nauki w ich przypadku wolniej się męczymy i łatwiej zachowujemy skupienie.

2. Energooszczędność

Technologia e-papieru powoduje również, że najlepsze czytniki ebooków są wyjątkowo energooszczędnymi urządzeniami, które musimy ładować jedynie raz na kilka tygodni. Chociaż korzystanie z aplikacji do nauki zużywa więcej energii niż czytanie książek w wersji elektronicznej, czytniki ebooków wciąż pozostają znacznie bardziej energooszczędne od tabletów i telefonów.

3. Ekologiczność

Obecnie coraz więcej słyszymy o konieczności zastąpienia drukowanych materiałów naukowych ich elektronicznymi odpowiednikami. Ponieważ drukowanie podręczników lub sprzedawanie papieru do robienia notatek wymaga wycinki lasów, nauka w tradycyjnym wydaniu w pewnej mierze przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego. Uczenie się na czytniku ebooków, na który możemy pobierać różne aplikacje i materiały naukowe, jest natomiast w pełni ekologiczne.

Pobieranie aplikacji na czytniki Onyx Boox

Jedną z największych zalet czytników Onyx Boox jest to, że charakteryzują się one otwartością swojego systemu. Ponieważ urządzenia działają na Androidzie, umożliwiają nam pobieranie wielu aplikacji z Google Play. To powoduje, że użytkownicy e-czytników Onyx Boox są w stanie dokonać ich daleko idącej personalizacji, dostosowując swoje urządzenia do wybranych celów. Jest to coś, czego nie oferują nam czytniki ebooków Kindle, Kobo lub PocketBook.

Aplikacje na czytniku Onyx Boox
Aplikacje na czytniku Onyx Boox

Aby pobierać dodatkowe aplikacje na e-czytniki Onyx Boox, należy najpierw zainstalować na nich Google Play, zarejestrować się w aplikacji i uruchomić ją w ustawieniach urządzenia. Jeżeli chcesz przekonać się, w jaki sposób to zrobić, zajrzyj do poradnika wideo poniżej.

Jak aktywować Google Play na czytnikach Onyxa? [poradnik wideo]

Aplikacje do pracy na czytnikach Onyx Boox

1. Poczta elektroniczna na czytnikach Onyx Boox

W sklepie Google Play znajdziemy aplikacje do obsługi niemal każdej poczty elektronicznej. Jedną z nich jest np. aplikacja Gmail, która umożliwia darmową obsługę poczty elektronicznej Google.

Poczta Gmail na czytniku Onyx Boox
Poczta Gmail na czytniku Onyx Boox

Ponieważ większość e-mail opiera się na samym tekście, nie zawierając wielu animacji i obrazów, bez problemu wyświetlają się one na e-czytnikach Onyx Boox. Co więcej, użytkownicy tych urządzeń są w stanie samodzielnie skonfigurować opcje wyświetlania wiadomości elektronicznych w ustawieniach (np. dostosowując rozmiar i wielkość czcionki do swoich potrzeb).

Poczta Gmail na czytniku Onyx Boox
Poczta Gmail na czytniku Onyx Boox

2. Dokumenty na czytnikach Onyx Boox

E-czytniki Onyx Boox pozwalają również na korzystanie z aplikacji do tworzenia i edycji dokumentów. Dzięki nim jesteśmy w stanie zarówno zapisywać w nich luźne notatki, jak i tworzyć bardziej zaawansowane raporty. Darmowym narzędziem, który poradzi sobie z tymi zadaniami i bez problemu będzie działać na czytnikach ebooków Onyx Boox, jest np. Google Docs.

Google Docs na czytniku Onyx Boox
Google Docs na czytniku Onyx Boox

Chociaż aplikacja nie działa równie szybko jak na telefonie lub komputerze, przy ustawieniu odpowiedniego trybu odświeżania ekranu jej obsługa nie pozostawia wiele do życzenia. Należy przy tym pamiętać, że wprowadzanie tekstu za pomocą klawiatury ekranowej niestety nie jest wyjątkowo wygodne. Dobre rozwiązanie tego problemu stanowi jednak zakup dodatkowej klawiatury, którą możemy podłączyć do e-czytnika Onyx Boox za pomocą łącza Bluetooth.

3. Elektroniczne notatki na czytnikach Onyx Boox

W Google Play z łatwością znajdziemy wiele darmowych aplikacji do robienia notatek. Są wśród nich np. narzędzia do tworzenia listy zadań lub szybkiego zapisywania pomysłów. Jednym z najpopularniejszych tego typu programów jest Evernote, który bez problemu uruchomimy na czytniku ebooków Onyx Boox.

Aplikacja Evernote na czytniku Onyx Boox
Aplikacja Evernote na czytniku Onyx Boox

Jest to aplikacja pozwalająca na przechowanie elektronicznych notatek oraz skanów notatek spisanych odręcznie. Co więcej, dzięki Evernote zyskamy również możliwość synchronizacji wszystkich stworzonych na elektronicznym czytniku książek notatek ze smartfonem lub komputerem. Na podobnych zasadach opiera się działanie dostępnej w Google Play aplikacji OneNote.

Aplikacja Evernote na czytniku Onyx Boox
Aplikacja Evernote na czytniku Onyx Boox

Trzeba jednak podkreślić, że zarówno Evernote, jak i OneNote, nie najlepiej radzą sobie z pismem odręcznym. Jest tak dlatego, że obydwie usługi nie zostały zaprojektowane pod kątem działania na ekranach E Ink, które wykorzystuje się w czytnikach ebooków.

4. Przeglądarka internetowa na czytnikach Onyx Boox

Chociaż przeglądarki internetowe na ogół nie działają na czytnikach ebooków najlepiej, w przypadku e-czytników Onyx Boox jest na szczęście inaczej. Ponieważ urządzenia zapewniają możliwość korzystania z kilku alternatywnych trybów odświeżania ekranu, czytniki ebooków Onyxa okazują się znacznie lepiej przystosowane do przeglądania sieci od produktów konkurencji.

Przeglądarka Chrome na czytniku Onyx Boox
Przeglądarka Chrome na czytniku Onyx Boox

Aby lepiej przygotować czytnik ebooków Onyx Boox do przeglądania Internetu, wystarczy zainstalować na nim przeglądarkę Google Chrome. Jest to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych dostępnych do pobrania za darmo. Chociaż oglądanie materiałów wideo na czytniku ebooków nie jest zbyt wygodne, urządzenie bez problemu poradzi sobie z obsługą tekstu w artykułach i rozmaitych obrazów.

Przeglądarka Chrome na czytniku Onyx Boox
Przeglądarka Chrome na czytniku Onyx Boox

Jak połączyć pracę zdalną z czytnikami Onyxa?

Autor: Judyta, Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *