Kolorowy czytnik ebooków PocketBook już dostępny w sprzedaży!

Pierwszy kolorowy czytnik ebooków PocketBooka już dostępny w przedsprzedaży! PocketBook Color, który będzie w stanie wyświetlać ponad 4000 kombinacji kolorystycznych, to przełom w czytaniu ilustrowanych biografii, reportaży, albumów czy podręczników w wersji elektronicznej. To również idealny czytnik ebooków dla dzieci i miłośników e-prasy. Poznaj jego właściwości i cenę.

Kolorowy czytnik ebooków PocketBook Color

Kolorowy wyświetlacz E Ink

Urządzenie zostało wyposażone w 6-calowy wyświetlacz E Ink Kaleido, który jest w stanie wyświetlać 4096 kolorów. Wyświetlacz PocketBooka Color stworzono z wykorzystaniem najnowszej technologii kolorowego e-papieru Just Print. Pomimo tej innowacji ekran wciąż świetnie imituje prawdziwy papier, a czytanie na nim książek w wersji elektronicznej pozostaje w pełni komfortowe dla naszego wzorku.

Kolorowy wyświetlacz E Ink Kaleido [fragment reklamy PocketBooka Color]
Kolorowy wyświetlacz E Ink Kaleido [fragment reklamy PocketBooka Color]

PocketBook Color posiada oprócz tego warstwę dotykową oraz wbudowane podświetlenie – dwie właściwości, które znacznie ułatwiają jego obsługę. Ponieważ użytkownicy czytnika ebooków będą w stanie samodzielnie określić parametry kontrastu, jasności i nasycenia ekranu, pozwoli on na sobie polegać w dowolnych warunkach.

Zastosowania kolorowego czytnika ebooków

Jedną z największych zalet PocketBooka Color jest to, że pozwoli on na wyświetlanie kolorowych okładek ebooków, które od tej pory będą prezentować się jeszcze lepiej. Warto również pamiętać, że wiele innych publikacji elektronicznych, takich jak np. biografie, posiada sporo kolorowych ilustracji. Podręczniki, poradniki, książki na temat sztuki, podręczniki medyczne, mangi i komiksy, książki biznesowe będą wyglądać świetnie również na czytniku ebooków.

Komiksy na kolorowym czytniku ebooków [fragment reklamy PocketBooka Color]
Komiksy na kolorowym czytniku ebooków [fragment reklamy PocketBooka Color]

Typy publikacji z kolorowymi ilustracjami:

 • Biografie i autobiografie,
 • Literatura popularnonaukowa,
 • Podręczniki i poradniki,
 • Reportaże,
 • Książki i albumy na temat sztuki,
 • Podręczniki medyczne,
 • Podręczniki biznesowe,
 • Komiksy i mangi,
 • Literatura dziecięca,
 • Magazyny i czasopisma.

Wraz z premierą PocketBooka Color pojawi się szansa na rozbudzenie miłości do literatury u najmłodszych. Ponieważ bajki i inne książki dla dzieci są bogato ilustrowane, czytanie ich na kolorowym czytniku ebooków zyska całkiem nową jakość. Nie bez znaczenia okazuje się w tym przypadku fakt, że PocketBook Color jest wyjątkowo lekki i poręczny (161,3 x 108 x 8 mm i 160 g wagi).

Książki dla dzieci na kolorowym czytniku ebooków [fragment reklamy PocketBooka Color]
Książki dla dzieci na kolorowym czytniku ebooków [fragment reklamy PocketBooka Color]

Nie można oprócz tego zapominać o wielbicielach e-prasy. Umieszczone w kolorowych magazynach estetyczne zdjęcia lub fotografie dołączone do reportaży lub artykułów w czasopismach z pewnością umilą i urozmaicą lekturę najpopularniejszych publikacji w wersji elektronicznej.

Tryb czarno-biały

Chociaż kolorowy czytnik ebooków zyska wiele nowych zastosować, wciąż możemy z niego korzystać w tradycyjny sposób. Aby to robić, wystarczy wystarczy uruchomić PocketBooka Color w trybie czarno-białym, który zapewnia wyraźny, kontrastowy obraz w rozdzielczości HD przy 300 PPI. Tryb czarno-biały najbardziej przydaje się wtedy, gdy sięgamy po typowe publikacje w wersji elektronicznej, które nie zawierają wielu ilustracji, materiałów graficznych ani zdjęć.

Obsługiwane formaty i synchronizacja

PocketBook Color bez problemu radzi sobie z obsługą 29 najpopularniejszych formatów ebooków (w tym PDF, EPUB i MOBI), dlatego nie musimy się martwić ewentualną konwersją.

Podobnie jak inne modele czytników ebooków szwajcarskiego producenta, zapewnia on również dostęp do podstawowych narzędzi synchronizacji plików przez Internet: Send-to-PocketBook, PocketBook Cloud i Dropbox PocketBook. To powoduje, że przesyłanie książek w wersji elektronicznej z komputera na e-czytnik lub przechowywanie materiałów, które już przeczytaliśmy, odbywa się w maksymalnie wygodny sposób.

PocketBook Color [reklama wideo]

Pamięć wewnętrzna, procesor i bateria

Ta ostatnia kwestia na szczęście nie jest szczególnie nagląca, ponieważ kolorowy czytnik ebooków został wyposażony w 16 GB wewnętrznej pamięci flash. Jest to wystarczająca ilość miejsca, aby przechowywać na nim setki książek w wersji elektronicznej. Jeśli jednak uznamy, że nam jej brakuje (np. z powodu więcej zajmujących audiobooków i komiksów), możemy rozszerzyć pamięć urządzenia do 32 GB przy użyciu karty SD.

Podręczniki i książki naukowe na kolorowym czytniku ebooków [fragment reklamy PocketBooka Color]
Podręczniki i książki naukowe na kolorowym czytniku ebooków [fragment reklamy PocketBooka Color]

Kolorowy czytnik ebooków jest zasilany baterią o pojemności 1900 mAh, a w jego wnętrzu skrywa się mocny, dwurdzeniowy procesor (2×1 GHz) i 1 GB pamięci RAM. Parametry techniczne urządzenia zostały dobrane przez producenta w taki sposób, aby bez problemu sprostać jego zwiększonemu zużyciu energii.

Odtwarzanie dźwięku i inne funkcje

PocketBook Color zapewnia dostęp do wszystkich podstawowych funkcji, które już wcześniej znaliśmy z najlepszych czytników ebooków: Bluetooth, Text-to-Speech (konwersji tekstu na mowę), Wi-Fi, G-Sensor (automatycznej zmiany orientacji ekranu).

Podstawowe cechy PocketBooka Color [fragment reklamy]
Podstawowe cechy PocketBooka Color [fragment reklamy]

Ponieważ w zestawie z urządzeniem znajduje się specjalny adapter, jego użytkownicy mają również możliwość słuchania audiobooków. Do kolorowego czytnika ebooków można też podłączyć bezprzewodowe słuchawki za pomocą łącza Bluetooth. Jest to świetnie urozmaicenie dla samodzielnego czytania książek w wersji elektronicznej. Ponieważ od czasu do czasu wszyscy czujemy się nieco zmęczeni czytaniem, możemy dla odmiany rozsiąść się wygodnie w fotelu i wsłuchać się w głos lektora.

Specyfikacja techniczna PocketBooka Color

Ekran:6″ E Ink Kaleido (kolorowy E Ink)
Rozdzielczość:1072 x 1448 (w odcieniach szarości)
300 DPI (w odcieniach szarości)
Podświetlenie:Tak
Procesor:Dual Core (2x1GHz)
RAM:1 GB
Wewnętrzna pamięć flash:16 GB
System operacyjny:Kernel Linux
Obsługiwane formaty:PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM, JPEG, BMP, PNG, TIFF, MP3, OGG, M4A, M4B
Bateria:1900 mAh
Waga:160 g
Wymiary:161,3 x 108 x 8mm
Cena:899 zł
Autor: Kuba
Źródło: Czytio.pl, PocketBook

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *