10 najpopularniejszych artykułów Na Czytniku w 2020 roku

W raz z końcem roku zbliża się czas podsumowań. W związku z tym postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie artykułów, które w 2020 roku wzbudziły największe zainteresowanie naszych czytelników. Wśród popularnych w tym roku tekstów znalazły się m. in. porównania i testy czytników ebooków, poradniki dla ich użytkowników oraz literackie rekomendacje. Dowiedz się więcej.

10 najpopularniejszych artykułów Na Czytniku w 2020 roku

Co ciekawe, lista najpopularniejszych artykułów Na Czytniku w 2020 roku okazała się mocno różnorodna. Znalazły się na niej zestawienia polecanych czytników ebooków, ich szczegółowe recenzje, artykuły na temat literatury, krótkich opowiadań oraz rekomendowanych książek, poradniki dla użytkowników czytników ebooków oraz jeden tekst z przewidywaniami na temat Kindle. Jeżeli któryś z tekstów umknął Waszej uwadze, koniecznie do niego zajrzyjcie.

1. Najlepsze tanie czytniki ebooków w 2020 roku

Najlepsze tanie czytniki ebooków w 2020 roku

Ponieważ współczesne czytniki ebooków to właściwie wielofunkcyjne tablety E Ink, ceny niektórych z nich nie należą do najniższych. Właśnie dlatego przygotowaliśmy artykuł na temat tańszych modeli czytników elektronicznych, które zapewniają użytkownikom wszystkie podstawowe funkcje oraz najlepiej sprawdzają się przy czytaniu ebooków. Na liście znalazły się jedynie urządzenia z 2020 roku, które zostały dobrane w taki sposób, aby zestawienie pozostało odpowiednio różnorodne.


Odnośnik do artykułu: Najlepsze tanie czytniki ebooków w 2020 roku

2. 7 najlepszych stron z krótkimi opowiadaniami za darmo

7 najlepszych stron z krótkimi opowiadaniami za darmo

Jeżeli nie mamy czasu na czytanie powieści, doskonałą alternatywą stanowią dla nas krótkie opowiadania. W Internecie znajdziemy wiele serwisów (przede wszystkim anglojęzycznych), które udostępniają je za darmo. W artykule wyjaśniliśmy, gdzie należy szukać krótkich opowiadań i dlaczego warto je czytać.


Odnośnik do artykułu: 7 najlepszych stron z krótkimi opowiadaniami za darmo

3. Czego możemy spodziewać się po Kindle w 2020 roku?

Czego możemy spodziewać się po Kindle w 2020 roku?

Czego możemy się spodziewać po najpopularniejszym producencie czytników ebooków w 2020 roku? Aby odpowiedzieć na to pytanie, krótko przeanalizowaliśmy dotychczasową strategię Amazona, omawiając najważniejsze premiery czytników Kindle w 2019 roku oraz podsumowując aktualną ofertę firmy. Artykuł kończy się naszymi przewidywaniami na rok 2020.


Odnośnik do artykułu: Czego możemy spodziewać się po Kindle w 2020 roku?

4. Czy Onyx Boox Nova 2 jest dobrą alternatywą dla Remarkable 2?

Czy Onyx Boox Nova 2 jest dobrą alternatywą dla Remarkable 2?

W związku z opóźnieniami w premierze Remarkable 2 postanowiliśmy porównać urządzenie z godnym konkurentem: Onyx Booxem Nova 2. Chociaż pierwsze narzędzie do robienia elektronicznych notatek cieszy się większą popularnością w sieci, okazuje się, że Onyx Boox Nova 2 wypada od niego lepiej na polu praktycznie wszystkich parametrów technicznych. Aby tego dowieść, krótko scharakteryzowaliśmy dwa duże urządzenia, omawiając ich najważniejsze zalety i ograniczenia.


Odnośnik do artykułu: Czy Onyx Boox Nova 2 jest dobrą alternatywą dla Remarkable 2?

5. 7 sposobów na czytanie większej ilości książek w ciągu roku

7 sposobów na czytanie większej ilości książek w ciągu roku

Nawet jeżeli kochamy literaturę, często nie dysponujemy wystarczającą ilością wolnego czasu, aby regularnie sięgać po nowe książki. Okazuje się jednak, że istnieje kilka skutecznych sposobów na czytanie więcej. Zdaniem autora 7 omówionych w artykule porad, pisarza Austina Kleona, dzięki nim będziemy w stanie przeczytać ponad 70 książek w roku. Przekonaj się, w jaki sposób to zrobić.


Odnośnik do artykułu: 7 sposobów na czytanie większej ilości książek w ciągu roku

6. Jak zresetować, przywrócić do ustawień fabrycznych lub sformatować czytnik PocketBook?

Jak zresetować, przywrócić do ustawień fabrycznych lub sformatować czytnik PocketBook?

Gdy nasz czytnik ebooków nie działa jak należy, jedną z pierwszych rzeczy, których powinniśmy spróbować, jest jego zresetowanie. Jeżeli reset czytnika ebooków nie pomoże, czasami koniecznie okazuje się przywrócenie go do ustawień fabrycznych lub sformatowanie jego pamięci. Korzystając z oryginalnego poradnika producenta, wyjaśniliśmy, w jaki sposób przeprowadzać powyższe czynności na czytnikach PocketBook.


Odnośnik do artykułu: Jak zresetować, przywrócić do ustawień fabrycznych lub sformatować czytnik PocketBook?

7. Kindle nie wyświetla okładek ebooków. Jak to naprawić?

Kindle nie wyświetla okładek ebooków. Jak to naprawić?

Wielu użytkowników czytników Kindle skarży się, że po jednej z aktualizacji oprogramowania ich czytniki ebooków mają problem z poprawnym wyświetlaniem okładek książek. Potencjalne rozwiązanie tego problemu stanowi skorzystanie z najnowszej wersji programu Calibre, który automatycznie go naprawi. Kilku naszych czytelników zwróciło jednak uwagę, że takie postępowanie czasami nie przynosi pożądanych efektów.


Odnośnik do artykułu: Kindle nie wyświetla okładek ebooków. Jak to naprawić?

8. 7.8-calowy Onyx Boox Nova 2 [szczegółowa recenzja]

7.8-calowy Onyx Boox Nova 2 [szczegółowa recenzja]

Kolejny tekst na temat wielofunkcyjnego narzędzia do robienia elektronicznych notatek Onyx Boox Nova 2, który w tym roku wzbudził wielkie zainteresowanie naszych czytelników. Po porównaniu urządzenia z popularnym Remarkable 2, tym razem szczegółowo omówiliśmy jego cechy w osobnym teście.


Odnośnik do artykułu: 7.8-calowy Onyx Boox Nova 2 [szczegółowa recenzja]

9. Jak dodawać książki z Legimi na czytnikach ebooków?

Jak dodawać książki z Legimi na czytnikach ebooków?

Jak zapewne wiedzą wszyscy miłośnicy czytelnictwa w nowoczesnym wydaniu, Legimi to popularna platforma do legalnego czytania ebooków w ramach abonamentu. Chociaż nie jesteśmy w stanie przeglądać zasoby serwisu bezpośrednio z poziomu czytnika ebooków (możemy to robić jedynie na smartfonach i tabletach), istnieją proste sposoby na zsynchronizowanie z nim całej zawartości naszej cyfrowej biblioteki. W artykule pokazujemy, w jaki sposób zrobić to na czytnikach PocketBook i Kindle.


Odnośnik do artykułu: Jak dodawać książki z Legimi na czytnikach ebooków?

10. 15 książek, które każdy powinien przeczytać (lista Tima Ferrissa)

15 książek, które każdy powinien przeczytać (lista Tima Ferrissa)

Tim Ferriss to ceniony przedsiębiorca, inwestor i pisarz, który zyskał sławę dzięki książce 4-godzinny tydzień pracy. W 2019 roku kanał Alux.com przygotował listę 15 książek, które najczęściej pojawiały się w rekomendacjach Ferrissa. Największą zaletą listy Ferrissa jest jej niekwestionowana różnorodność. Na liście znajdziemy zarówno dzieła literatury klasycznej i książki filozoficzne, jak i prace popularnonaukowe oraz poradniki biznesowe.


Odnośnik do artykułu: 15 książek, które każdy powinien przeczytać (lista Tima Ferrissa)

Autor: Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *