Ebooki w kolorze na większym ekranie! [PocketBook InkPad Color]

PocketBook InkPad Color to czytnik ebooków z kolorowym ekranem, który właśnie wchodzi do sprzedaży. Urządzenie zostało wyposażone w duży wyświetlacz, który idealnie nadaje się do obsługi komiksów, mangi, prasy, magazynów, PDFów oraz wszelkich dokumentów. Dowiedz się więcej.

PocketBook InkPad Color

PocketBook InkPad Color został wyposażony w 7.8-calowy wyświetlacz, który idealnie nadaje się do czytania komiksów, mangi, prasy i magazynów w wersji elektronicznej, wszelkich dokumentów oraz publikacji akademickich. Dzięki dobrze działającej przeglądarce internetowej użytkownicy czytnika ebooków są również w stanie czytać komiksy i artykuły w sieci – a to wszystko przy obsłudze kolorów. Co istotne, cena PocketBooka InkPad Color jest naprawdę przystępna.

PocketBook InkPad Color

Technologia kolorowego e-papieru

Przy tworzeniu czytnika ebooków wykorzystano generację kolorowego e-papieru E Ink new Kaleido. Na podstawowym poziomie wyświetlacz wciąż wyświetla 4,096 kombinacji kolorystycznych w rozdzielczości 100 PPI. Tym, co uległo zmianie w nowej generacji kolorowego e-papieru, jest gama oraz dokładność wyświetlania kolorów, które wyglądają jeszcze lepiej niż wcześniej. W czasie przeglądania mangi, komiksów oraz plików PDF tło ekranu pozostaje białe, natomiast przy obsłudze ebooków staje się ono lekko szare. Wbudowane podświetlenie czytnika ebooków również zostało udoskonalone, przekładając się na lepsze wygląd kolorów.

PocketBook InkPad Color

Pierwsza generacja technologii Kaleido posiadała kilka ograniczeń, które obecnie udało się przezwyciężyć. Jednorodność skali szarości ekranu została znacząco poprawiona. Dzięki temu kolor tła zawsze pozostaje szary, nie będąc tworzonym przez mieszanie innych barw. Jakość wyświetlania kolorów jest ogólnie wyższa. Oprócz tego firmie E Ink udało się wypracować możliwość wyświetlania większej ilości kolorów jednocześnie oraz podnieć wartość PPI dla wyższej rozdzielczości obrazu. Nie ma już również potrzeby, aby ze względu na wygląd kolorów oraz problem z ciemnym ekranem zawsze pozostawiać podświetlenie ekranu włączonym.

Kolorowy wyświetlacz i podświetlenie

PocketBook InkPad Color został wyposażony w podstawowy, czarno biały panel wyświetlacza o rozdzielczości 1872 x 1404 i 300 PPI. Umieszczony w urządzeniu filtr kolorów pozwala natomiast na wyświetlanie obrazów w rozdzielczości 624 x 468 przy 100 PPI.

PocketBook InkPad Color

Nowy czytnik ebooków jest w stanie wyświetlać 4,096 kombinacji kolorystycznych. Ponieważ PocketBook InkPad Color posiada wbudowane podświetlenie, urządzenie świetnie sprawdza się do czytania przy słabym świetle. Co istotne, światło umieszczonych przy krawędziach ekranu diod LED równomiernie rozlewa się po całej jego powierzchni, tworząc przyjemny na wzroku efekt.

Recenzja wideo PocketBooka Color

Design

Obudowa czytnika ebooków z kolorowym ekranem jest w dominującej mierze czarna, posiadając kilka srebrnych akcentów. Przy dolnej krawędzi urządzenia znajdują się przyciski fizyczne do zmiany stron, przycisk domowy oraz przycisk więcej. Aby w czasie czytania ebooków przerzucać strony, wystarczy wciskać odpowiednie przyciski lub przesuwać palcem wzdłuż wyświetlacza.

PocketBook InkPad Color

Decyzja o umieszczeniu przycisków fizycznych tuż pod wyświetlaczem, sprawiła, że czytnik ebooków pozostaje estetyczny i poręczny. Jednocześnie przyciski fizyczne nie zajmują zbyt wiele przestrzeni i nie odciągają uwagi od ebooków na ekranie. Niektórzy użytkownicy czytników ebooków lubią korzystać z przycisków fizycznych, a inni niekoniecznie. Umieszczenie przycisków tuż pod wyświetlaczem sprawia jednak, że modele PocketBooka są w stanie zadowolić jednych i drugich.

Parametry techniczne

We wnętrzu czytnika ebooków z kolorowym ekranem znajduje się dwurdzeniowy procesor o mocy 1 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB wewnętrznej pamięci flash. Ponieważ PocketBook InkPad Color posiada wejście na kartę SD, jego pamięć może zostać rozszerzona o dodatkowe 32 GB. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy kolekcjonują cięższe pliki cyfrowe, takie jak bogate w ilustracje pliki PDF lub komiksy.

PocketBook InkPad Color

Oprócz tego czytnik ebooków posiada G-sensor, który odpowiada za automatyczną zmianę orientacji ekranu, czujnik usypiania (do synchronizacji z etui), Wi-Fi, Bluetooth 5.1 oraz USB typu C. Urządzenie jest zasilane baterią o pojemności 2,900 mAh, a po podłączeniu do niego bezprzewodowych słuchawek (dzięki przejściówce USB-wejście słuchawkowe 3.5 mm lub bezprzewodowo za pomocą łącza Bluetooth) jego użytkownicy mogą słuchać audiobooków i muzyki.

PocketBook InkPad Color

Robienie notatek

Użytkownicy PocketBooka InkPad Color mogą korzystać z idealnej dla dzieci aplikacji do kolorowania obrazków, a także podstawowej aplikacji do robienia notatek, która pozwala na tworzenie kolorowych rysunków. Ponieważ jednak ekran urządzenia nie posiada warstwy WACOM, przy rysowaniu i robieniu notatek trzeba posługiwać się pojemnościowym rysikiem.

PocketBook InkPad Color

Materiał wideo producenta

Pełna specyfikacja techniczna

Komponent Charakterystyka
Rodzaj ekranu E Ink new Kaleido™
Rozdzielczość ekranu 1404 x 1828 (w odcieniach szarości) 468 x 624 (dla kolorów)
Rozmiar ekranu 7,8”
DPI 300 (w odcieniach szarości) 100 (dla kolorów)
Głębia koloru 16 (w odcieniach szarości) 4096 (w kolorze)
Wyświetlacz Pojemnościowy, wielodotykowy
Przednie podświetlenie +
Procesor Dual Core (2×1 GHz)
RAM 1 GB
Wbudowana pamięć16 GB
Akumulator litowo-jonowy polimerowy, 2900 mAh, do miesiąca użytkowania
G-sensor +
Czujnik zamknięcia okładki +
Wi-Fi +
Bluetooth +
USB USB-C
Gniazdo SD/MMC microSD do 32GB
System operacyjny Linux 3.10.65
Wymiary 195 x 136,5 × 8 mm
Waga 225g
Kolory Księżycowy srebrny
W zestawie Czytnik, kabel USB-C, audio-adapter USB-C, instrukcja, gwarancja,
Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji) ACSM, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB(DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF (DRM), PRC, RTF, TXT
Obsługiwane formaty obrazów JPEG, BMP, PNG, TIFF
Obsługiwane formaty dźwięków MP3, OGG (poprzez adapter dostępny w zestawie lub Bluetooth)
Obsługiwane formaty audiobooków M4A, M4B, OGG, OGG.ZIP, MP3, MP3.ZIP (poprzez adapter dostępny w zestawie lub Bluetooth)
Konwersja tekstu na mowę (Text-to-Speech) Angielski, (darmowa dostępność 15 innych opcji językowych na www.pocketbook.pl)
Słowniki ABBYY Lingvo® (24 opcje językowe), angielsko-niemiecki, Webster’s Dictionary 1913
Aplikacje odtwarzacz audiobooków, odtwarzacz audio i muzyki, przeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć
Usługi internetowe ReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Cloud
Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, PocketBook

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *