Dlaczego czytniki PocketBook mają świetny design?

Gdy mowa o zaletach czytników PocketBook, zwykle wskazuje się na ich na ich wielofunkcyjność, przyjazne oprogramowanie lub przystępne ceny. Okazuje się jednak, że ich użytkownicy szczególnie cenią sobie również ich przemyślany design. Przekonaj się, dlaczego konkurencja PocketBooka powinna się od niego uczyć.

Dlaczego czytniki PocketBook mają świetny design?

Zakup PocketBooka Color

W jednym z najnowszych artykułów na stronie the-ebook-reader.com bloger Nathan relacjonuje, jakie uczucia wzbudził w nim pierwszy kontakt z PocketBookiem Color. Okazuje się, że wbrew oczekiwaniom nie zwrócił on uwagi wyłącznie na kolorowy wyświetlacz czytnika ebooków, lecz przede wszystkim jego design.

PocketBook Color
PocketBook Color

Desing PocketBooka Color nie jest unikatowy. Wszystkie pozostałe czytniki ebooków w ofercie szwajcarskiej firmy wyglądają podobnie. Jest tak nawet w przypadku 7.8-calowego PocketBooka InkPad 3 oraz 10.3-calowego PocketBooka InkPad X.

PocketBook InkPad 3 Pro
PocketBook InkPad 3 Pro

Przyciski fizyczne i dotykowy wyświetlacz

Głównym elementem designu PocketBooka Color, który przypadły do gustu Nathanowi, okazała się lokalizacja przycisków fizycznych tuż pod wyświetlaczem. Zdaniem blogera jest to najlepsze rozwiązanie, jakie można wykorzystać w urządzeniu do czytania elektronicznych książek.

Decyzja o umieszczeniu przycisków fizycznych tuż pod wyświetlaczem, na które zdecydowała się firma PocketBook, sprawiła, że czytnik ebooków pozostaje estetyczny i poręczny. Jednocześnie przyciski fizyczne nie zajmują zbyt wiele przestrzeni i nie odciągają uwagi od ebooków na ekranie.

PocketBook Touch Lux 5
PocketBook Touch Lux 5

Niektórzy użytkownicy czytników ebooków lubią korzystać z przycisków fizycznych, a inni niekoniecznie. Umieszczenie przycisków tuż pod wyświetlaczem sprawia jednak, że modele PocketBooka są w stanie zadowolić jednych i drugich. Jeżeli chcemy przerzucać strony za pomocą przycisków fizycznych, możemy to robić. Jeśli jednak przyciski nie są nam do niczego potrzebne, to samo zrobimy za pomocą dotykowego ekranu.

https://www.naczytniku.pl/jak-wybrac-swoj-pierwszy-czytnik-ebookow-material-wideo/

Ograniczenia designu czytników konkurencji

To pokazuje, w jakim sensie czytniki PocketBooka różnią się od innych urządzeń, np. Kindle Oasis lub Kobo Formy. W ich przypadku cały design został zaprojektowany w taki sposób, aby zmuszać użytkowników do korzystania z przycisków. Czytniki ebooków są nie tylko są szersze i mniej kompaktowe, lecz również eksponują przyciski fizyczne w maksymalny sposób.

Kindle Oasis 3
Kindle Oasis 3

Niektóre osoby najbardziej cenią sobie standardowy design czytników ebooków, taki jak np. w Kindle Paperwhite. Nie jest on jednak atrakcyjny dla tych, którym zależy na posługiwaniu się przyciskami. Pomysłowość twórców modeli PocketBooka polega natomiast na tym, że udało im się zadowolić wszystkich.

Kindle Paperwhite 4
Kindle Paperwhite 4

Ekran poniżej krawędzi ramki

Kolejnym elementem designu PocketBooków, który spodobał się Nathanowi, jest umieszczenie ekranu nieco poniżej poziomu ramki. Ponieważ wyświetlacz czytnika ebooków znajduje się w delikatnym wgłębieniu, urządzenie można wygodnie trzymać, nie martwiąc się o to, że naciśniemy na ekran, przypadkowo przerzucając stronę ebooka lub uruchamiając jakąś dodatkową funkcję.

PocketBook InkPad X
PocketBook InkPad X

Zdaniem Nathana wyświetlacze umieszczone równo z ramką, które często traktuje się jako istoty atut, tak naprawdę nie wpływają na komfort czytania ebooków. W większości przypadków dodatkowa warstwa na powierzchni ekranu, która czyni go grubszym, wyłącznie pogarsza jakość wyświetlanego na nim tekstu.

Design PocketBooków wzorem dla konkurencji

Według blogera z serwisu the-ebook-reader.com, kanadyjska firma Kobo powinna zacząć wzorować się raczej na designie PocketBooków, aniżeli na Kindle Oasis. Amazon mógłby zresztą uczynić to samo, szczególnie w przypadku swoich 6-calowych czytników ebooków.

PocketBook Touch HD 3
PocketBook Touch HD 3

Amerykański producent powinien zdecydować się na umieszczenie przycisków fizycznych tuż poniżej wyświetlacza, aby osoby chcące z nich korzystać, bez przeszkód mogły to robić, a pozostałe się nimi nie przejmowały. Dzięki takiemu rozwiązaniu czytniki Kindle wciąż prezentowałyby się estetycznie, a ich kształt nie musiałby ulec zmianie.

Autor: Kuba
Źródło: The-ebook-reader.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *