Unboxing czytnika Onyx Boox Nova 3

Onyx Boox Nova 3 to wielofunkcyjny, 7.8-calowy czytnik ebooków, który niedawno zadebiutował na rynku. Świetne parametry techniczne, szeroka funkcjonalność w dziedzinie elektronicznych notatek, podświetlenie z regulacją temperatury barwowej, dobrze działająca przeglądarka internetowa oraz dostęp do Google Play – to wszystko sprawia, że jest to urządzenie z najwyższej półki. Dowiedz się więcej.

Unboxing czytnika Onyx Boox Nova 3

Onyx Boox Nova 3 to najnowszy czytnik ebooków w ofercie prężnie rozwijającej się firmy. Urządzenie waży zaledwie 265 gramów i posiada ekran o wielkości 7.8-cala. To oznacza, że czytnik ebooków jest zbliżony rozmiarem do zeszytu lub notatnika. Jego pełne wymiary wynoszą 196 mm x 137 mm x 7.7 mm. Onyx Boox Nova 3 jest wyposażony w dwa przyciski fizyczne. Na jego dolnej krawędzi znajduje się z kolei wejście USB-C. Tylna obudowa czytnika ebooków została wykonana z czarnego matowego tworzywa.

Unboxing czytnika Onyx Boox Nova 3

Onyx Boox Nova 3 jest zapakowany w eleganckie czarne pudełko i dokładnie zabezpieczony. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy kabel USC-C, rysik WACOM, kartę gwarancyjną oraz instrukcję obsługi.

Akceptacja regulaminu na czytniku Onyx Boox Nova 3
Akceptacja regulaminu

Po pierwszym uruchomieniu czytnika ebooków powinniśmy wybrać preferowany język, zaakceptować regulamin producenta, określić datę i godzinę, wybrać ustawienia zarządzania energią oraz skalibrować rysik. Wszystkie wybrane opcje będziemy później w stanie zmienić.

Ekran i podświetlenie

Pierwszym elementem czytnika ebooków, który przyciąga uwagę zaraz po jego uruchomieniu, jest wysokiej jakości wyświetlacz. Na powierzchni ekranu znajduje się warstwa WACOM, która umożliwia obsługiwanie urządzenia za pomocą rysika. Wyświetlacz czytnika ebooków został wykonany ze szkła i umiejscowiony równo z ramką.

Podświetlenie ekranu na czytniku Onyx Boox Nova 3
Podświetlenie ekranu

Ekran w Onyx Boox Nova 3 charakteryzuje się najwyższą technologicznie możliwą rozdzielczością 300 DPI (1872 x 1404), obsługuje 16 poziomów szarości oraz posiada podświetlenie z regulacją intensywności i temperatury barwowej. Dzięki tej ostatniej funkcji będziemy w stanie komfortowo kontynuować czytanie książek również w nocy. Ponieważ ciepłe światło ekranu jest mniej męczące dla naszego wzroku, szybko docenimy jego walory.

Podświetlenie ekranu na czytniku Onyx Boox Nova 3
Podświetlenie ekranu

Parametry techniczne

We wnętrzu Onyx Boox Nova 3 znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 636, 3 GB pamięci DDR4X RAM oraz 32 GB wewnętrznej pamięci flash. Narzędzie do robienia elektronicznych notatek posiada gniazdo USB-C ze wsparciem OTG oraz funkcję szybkiego ładowania, dzięki której naładujemy je do pełna w ciągu niecałej godziny. Onyx Boox Nova 3 jest zasilany baterią o pojemności 3150 mAh.

W przeciwieństwie do czytnika Onyx Boox Nova 2, nowy model został wyposażony głośnik oraz Bluetooth w wersji 5.0 (zamiast 4.1). Ponieważ urządzenie posiada mikrofon, możemy wykorzystać je do rozmów wideo lub konwersji mowy na tekst.

Oprogramowanie

Onyx Boox Nova 3 działa na Androidzie, który jest przejrzystym i intuicyjnym systemem operacyjnym. Ponieważ oprogramowanie urządzenia zapewnia dostęp do Google Play, jesteśmy w stanie pobierać na nasz czytnik ebooków wiele dodatkowych aplikacji.

Pobieranie aplikacji na czytniku Onyx Boox Nova 3
Pobieranie aplikacji

Zastosowania czytnika Onyx Boox Note 3

Za jedną z najważniejszych funkcji czytnika Onyx Boox Nova 3 należy uznać możliwość notowania zarówno bezpośrednio po powierzchni plików, jak i w osobnym notatniku. Czytnik ebooków posiada również dodatkowe aplikacje, takie jak interaktywny słownik lub przeglądarka internetowa. Po połączeniu się z Wi-Fi będziemy w stanie nie tylko przeglądać blogi i serwisy informacyjne, lecz również oglądać materiały wideo.

Przeglądanie Internetu na czytniku Onyx Boox Nova 3
Przeglądanie Internetu

W czasie czytania książek w wersji elektronicznej jesteśmy w stanie z łatwością dostosować parametry tekstu do naszych preferencji. Na czytniku Onyx Boox Nova 3 regulacji podlegają m. in. takie ustawienia wyświetlania tekstu, jak rozmiar, typ czcionki lub interlinia. Wielofunkcyjny czytnik ebooków poradzi sobie nie tylko z plikami tekstowymi, lecz również z plikami PDF. Ich obsługa na Onyx Boox Nova 3 przebiega szybko i sprawnie.

Podsumowanie

Podsumowując, Onyx Boox Nova 3 to wszechstronny czytnik ebooków klasy premium dla najbardziej wymagających użytkowników. Jeżeli szukamy urządzenia, które pomimo swoich dużych rozmiarów pozostaje poręczne i lekkie, powinniśmy zwrócić uwagę właśnie na niego. Do największych zalet czytnika Onyx Boox Nova 3 należą m. in: szeroka funkcjonalność w dziedzinie elektronicznych notatek, podświetlenie z regulacją temperatury barwowej, system Android z dostępem do Google Play, wygodna obsługa plików PDF oraz świetnie działająca przeglądarka internetowa.

Autor: Judyta/Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *