Dlaczego Onyx Boox Nova 3 Color jest świetnym czytnikiem ebooków dla dzieci? [7 powodów]

Onyx Boox Nova 3 Color to kolejny czytnik ebooków z kolorowym ekranem, który właśnie wchodzi na rynek. Jest to wielofunkcyjne narzędzie, którego walory docenią nie tylko dorośli, lecz również dzieci. Estetycznie wyglądające ebooki, rysunki, kolorowanki i gry na Androida sprawią, że przyniesie on najmłodszym nie mniej radości niż smartfony lub tablety. Dowiedz się więcej.

Dlaczego Onyx Boox Nova 3 Color jest świetnym czytnikiem ebooków dla dzieci? [7 powodów]

W ostatnich latach sporo mówi się o spadku poziomu czytelnictwa wśród najmłodszych. Istnieje jednak urządzenie, które skutecznie potrafi rozbudzić w dzieciach upodobanie do książek. Czytnik ebooków to połączanie nowoczesnej formy z tradycyjną treścią. Estetycznie wyglądające, proste w obsłudze urządzenie elektroniczne, które z zewnątrz przypomina tablet, lecz pozwala na docenienie uroków literatury.

Rysowanie i robienie notatek [Onyx Boox Nova 3 Color]
Rysowanie i robienie notatek

Choć nie wszyscy o tym wiedzą, czytniki ebooków to obecnie iście wielofunkcyjne narzędzia. Do ich funkcji nie należy jedynie obsługa ebooków, lecz również audiobooków, bajek, podręczników czy e-komiksów. Zapewniają one też możliwość rysowania, robienia odręcznych notatek, kolorowania obrazków czy grania w proste gry.

Tego typu urządzenie stanowi od niedawna dostępny w sprzedaży Onyx Boox Nova 3 Color. Jest to duży (7.8-cala) czytnik ebooków, który został wyposażony w innowacyjny, kolorowy wyświetlacz oraz działa na najnowszej wersji Androida. Urządzenie wyróżnia się wysoką jakością wykonania, świetnymi parametrami technicznymi oraz szeroką funkcjonalnością. Przekonaj się, dlaczego Onyx Boox Nova 3 Color doskonale nadaje się nie tylko dla dorosłych, lecz również dla dzieci.

7 powodów, dla których Onyx Boox Nova 3 Color jest świetnym czytnikiem ebooków dla dzieci

1. Kompaktowe rozmiary

Ponieważ wymiary czytnika ebooków wynoszą 197.3 x 137 x 7.7 mm, a jego waga jest równa 265 g, Onyx Boox Nova 3 Color stanowi jedno z najlżejszych urządzeń w ofercie firmy. Warto przypomnieć, że waga Note’a 3 wynosi 378 g, Note Air 420 g, a Maxa Lumi 570 g. Ponieważ urządzenie jest solidnie zbudowane, lekkie i wygodne w obsłudze, dzieci mogą posługiwać się nim bez większego wysiłku.

Rozmiary czytnika ebooków [Onyx Boox Nova 3 Color]
Rozmiary czytnika ebooków

Co istotne, jeden niewielki czytnik ebooków jest w stanie zastąpić wiele ciężkich książek. Zamiast nosić ze sobą po brzegi załadowane plecaki, najmłodsi czytelnicy mogą posługiwać się niewielkim i poręcznym urządzeniem, bez problemu zabierając je ze sobą w podróż lub do szkoły.

2. E-papierowy wyświetlacz

Najważniejszym elementem czytnika Onyx Boox Nova 3 Color jest 7.8-calowy kolorowy wyświetlacz E Ink Kaleido ze szklaną warstwą. W przeciwieństwie do smartfonów, komputerów i tabletów, czytniki ebooków posiadają wyświetlacze stworzone przy użyciu technologii papieru elektronicznego. To oznacza, że wykorzystują one naturalną zdolność ludzkich oczu do oglądania przedmiotów w świetle odbitym.

Ponieważ wyświetlacze E Ink składają się z pikseli, które zostały wypełnione specjalnym atramentem, elektroniczne czytniki książek potrafią doskonale imitować właściwości zwykłego papieru. To właśnie z tego powodu korzystanie z czytników ebooków nie męczy wzroku bardziej od czytania tradycyjnej, drukowanej książki.

Kolorowy wyświetlacz E Ink [Onyx Boox Nova 3 Color]
Kolorowy wyświetlacz E Ink

Technologia elektronicznego papieru Kaleido, która została użyta do stworzenia czytnika Onyx Boox Nova 3 Color, pozwala nadać kolor każdemu pikselowi na ekranie opartego na niej urządzenia. Ponieważ kolory mogą występować w wielu kombinacjach, skutkuje to powstawaniem tysięcy kolorystycznych odcieni. Według producenta ekran urządzenia potrafi wyświetlać 4 096 kombinacji kolorystycznych, zapewniając trzykrotnie wyższą jakość wyświetlenia kolorów niż do tej pory. To oznacza, że w czasie przeglądania książek dla dzieci, bajek i komiksów, wszystkie obrazy pozostają estetyczne, wyraźne i kontrastowe.

3. Podświetlenie ekranu

Co istotne, Onyx Boox Nova 3 Color posiada również wbudowane podświetlenie ekranu. Dzięki możliwości samodzielnej regulacji siły podświetlenia korzystanie z urządzenia pozostaje wygodne nawet po zmroku.

Warto podkreślić, że przeciwieństwie do ekranów LCD i OLED z komputerów, smartfonów i tabletów czytniki ebooków nie świecą bezpośrednio w oczy użytkowników. Ponieważ diody LED są w nich umieszczone wzdłuż krawędzi ekranu, światło rozlewa się równomiernie po całej jego powierzchni. To sprawia, że korzystanie z czytnika ebooków nawet tuż przed snem nie grozi przeciążeniem wzroku ani kłopotami z zasypianiem.

4. Duża pamięć

Dużą zaletą czytnika Onyx Boox Nova 3 Color jest to, że posiada aż 32 GB wewnętrznej pamięci flash. Jeżeli użytkownicy czytnika ebooków chcieliby korzystać jedynie ze zwykłych książek elektronicznych, tak duża pamięć nie byłaby dla nich szczególnie istotna. Nawet 16 GB pamięci flash wystarczy bowiem do przechowania tysięcy ebooków.

Wielość zastosowań czytnika ebooków [Onyx Boox Nova 3 Color]
Wielość zastosowań

Dodatkowe miejsce na dysku staje się najbardziej przydatne po sięgnięciu po inne typy plików. Dzięki tak dużej pamięci Onyx Boox Nova 3 Color pozwala na przechowywanie mnóstwa bogato ilustrowanych bajek, komiksów, podręczników czy książek popularnonaukowych. Nawet przy wgrywaniu na niego ciężkich plików PDF nie trzeba martwić się o to, że szybko zabraknie na nie miejsca.

5. Energooszczędność

Onyx Boox Nova 3 Color jest zasilany baterią Polymer Li-on o pojemności 3150 mAh, która pozwala korzystać z niego nawet przez kilka tygodni. W rezultacie w przeciwieństwie do tabletów i smartfonów nie wymaga on niemal codziennego ładowania. Raz naładowany czytnik ebooków spokojnie można zabrać nawet w długą podróż.

6. Rysunki i kolorowanki

Onyx Boox Nova 3 Color to nie tylko narzędzie do czytania ebooków, magazynów, prasy i komiksów. Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w dotykową warstwę wyświetlacza WACOM, może być obsługiwane za pomocą dołączonego do niego rysika. W menu czytnika ebooków znajduje się aplikacja do rysowania i robienia notatek, która pozwala na odręczne pisanie lub tworzenie kolorowych rysunków.

Rysowanie i robienie notatek [Onyx Boox Nova 3 Color]
Rysowanie i robienie notatek

Ponieważ Onyx Boox Nova 3 Color działa na najnowszej wersji systemu Android, urządzenie pozwala na pobieranie dodatkowych aplikacji z Google Play. Warto podkreślić, że jest to udogodnienie, którego nie zapewnia większość pozostałych czytników ebooków. Aby zwiększyć graficzne możliwości czytnika Onyx Boox Nova 3 Color, wystarczy pobrać na niego nowy program. W zasobach Google Play bez trudu można znaleźć nie tylko aplikacje do rysowania, lecz również kolorowanki, które umilą najmłodszym czas przez długie godziny.

7. Gry

Chociaż nie wszystkie aplikacje z Google Play będą działać na nim poprawnie, ponieważ część z nich nie została skonfigurowana pod kątem wyświetlaczy E Ink, dostępne w sklepie narzędzia pozwalają na daleko idącą personalizację urządzenia.

Pobieranie aplikacji z Google Play [Onyx Boox Nova 3 Color]
Pobieranie aplikacji z Google Play

Wśród aplikacji, które można uruchomić na czytniku ebooków, znajdują się również liczne gry. Możliwość urozmaicenia czytania książek w wersji elektronicznej graniem w proste, estetycznie wyglądające gry powoduje, że czytnik ebooków potrafi zapewnić równie wiele zabawy, co smartfon, komputer lub tablet. Wciąż pozostaje on jednak znacznie bardziej bezpieczny dla wzroku.

Unboxing czytnika Onyx Boox Nova 3 Color [materiał producenta]

Autor: Kuba
Źródło: Boox.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *