Czy warto kupić czytnik Onyx Boox Nova 3 Color?

Duży ekran z podświetleniem, funkcje wyświetlania kolorów, przeglądania Internetu, robienia notatek, czytania książek, komiksów i PDFów – Onyx Boox Nova 3 Color posiada wiele zalet. Czy kolorowy czytnik ebooków to rozsądny zakup?

Onyx Boox Nova 3 Color

Unboxing

Kolorowy czytnik ebooków wygląda identycznie jak podstawowa wersja Onyx Boox Nova 3. Urządzenie waży zaledwie 256 gramów i posiada ekran o wielkości 7.8-cala. W dolnej części czytnika ebooków znajdują się dwa przyciski fizyczne, a jego tylna obudowa została wykonana z ciemnego, matowego tworzywa.

Tylna obudowa czytnika Onyx Boox Nova 3 Color
Tylna obudowa

Zawartość opakowania:

Parametry techniczne

System operacyjny i parametry techniczne urządzenia są takie same jak w podstawowej wersji czytnika Onyx Boox Nova 3. Ponieważ elektroniczny czytnik książek działa na Androidzie, możemy personalizować jego ustawienia oraz instalować na nim aplikacje z Google Play.

Aplikacje z Google Play na czytniku Onyx Boox Nova 3 Color
Aplikacje z Google Play
Ekran:7.8″ E-ink Carta
Rozdzielczość:1404 x 1872 (w odcieniach szarości), 468 × 624 (w kolorze)
300 DPI (w odcieniach szarości), 100 DPI (w kolorze)
Podświetlenie ekranu:Tak, bez regulacji barwy podświetlenia
Obsługiwane formaty:PDF , TXT, HTML, RTF, FB2, FB2.zip, DOC, DOCX, PRC, MOBI, CHM, PDB, DOC, EPUB, JPG, PNG, GIF, BMP, PDF, DjVu, WAV, MP3.
DOC, DOCX wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania
Procesor:Qualcomm Octa-core (Cortex-A72 + Cortex-A55) – 8 rdzeni
Pamięć RAM:3GB (LPDDR4X)
Wewnętrzna pamięć flash:32GB (eMMC)
System operacyjny:Android 10.0
Głośniki zewnętrzne:Tak
Bateria:3150mAh, QC 4.0
Waga:265 g
Wymiary:197,3 x 137 x 7,7 mm
Cena:1 899 zł

Wyświetlacz i podświetlenie ekranu

Tym, co odróżnia Onyx Boox Nova 3 Color od standardowej wersji czytnika ebooków, jest przede wszystkim kolorowy wyświetlacz. Według producenta Onyx Boox Nova 3 Color wyświetla aż 4096 kolorów i 16 odcieni szarości. Obrazy widoczne na ekranie urządzenia są przejrzyste i przyjemne w odbiorze. Podczas przeglądania ebooków i plików PDF możemy zatem swobodnie cieszyć się kolorowymi ilustracjami, zdjęciami i wykresami.

Czytanie ebooków na czytniku Onyx Boox Nova 3 Color
Czytanie ebooków

Chociaż Onyx Boox Nova 3 posiada podświetlenie ekranu, urządzenie nie zapewnia możliwości regulacji temperatury barwowej światła. Regulacji podlega w jego przypadku jedynie intensywność podświetlenia.

Robienie notatek

Co istotne, Onyx Boox Nova 3 Color pozwala na robienie notatek zarówno w plikach PDF, jak i w osobnej aplikacji do rysowania i notowania. Podczas notowania mamy do wyboru 11 kolorów, 3 odcienie szarości, czarny oraz biały. Dzięki temu możemy swobodnie tworzyć w notatniku Novy 3 szkice, rysunki, wykresy, listy i notatki.

Rysowanie i robienie notatek na czytniku Onyx Boox Nova 3 Color
Rysowanie i robienie notatek

Czytanie komiksów

Kolejną zaletą czytnika ebooków jest możliwość czytania na nim kolorowych komiksów w wersji elektronicznej. W sklepie Google Play bez trudu znajdziemy wiele aplikacji, które zostały stworzone specjalnie do tego celu.

Czytanie prasy na czytniku Onyx Boox Nova 3 Color
Czytanie prasy

Typy publikacji z kolorowymi ilustracjami:

  • Biografie i autobiografie,
  • Literatura popularnonaukowa,
  • Podręczniki i poradniki,
  • Reportaże,
  • Książki i albumy na temat sztuki,
  • Podręczniki medyczne,
  • Podręczniki biznesowe,
  • Komiksy i mangi,
  • Literatura dziecięca,
  • Magazyny i czasopisma.

Przeglądanie Internetu

Ponieważ Onyx Boox Nova 3 Color pozwala na łączenie się z siecią Wi-Fi, możemy wykorzystać go do przeglądania Internetu. Chociaż przeglądanie sieci na urządzeniu jest bardziej płynne niż w przypadku produktów konkurencji, w porównaniu z tabletami i smartfonami wciąż wypada ono słabo. Pomimo to dostęp blogów i serwisów internetowych na czytniku ebooków często się przydaje. Niestety z oglądaniem materiałów wideo jest już znacznie gorzej.

Przeglądanie Internetu na czytniku Onyx Boox Nova 3 Color
Przeglądanie Internetu

Podsumowanie

Onyx Boox Nova 3 Color to przyzwoity multimedialny czytnik ebooków, który dobrze sprawdza się przy czytaniu książek, przeglądaniu Internetu i robieniu notatek. Na jego zakupie najbardziej skorzystają osoby, dla których największe znaczenie posiada możliwość korzystania z kolorowego ekranu. Jeśli dostępność kolorów nie jest dla nas niezbędna, powinniśmy rozważyć zakup czytnika ebooków w tradycyjnym wydaniu.

Czy warto kupić czytnik Onyx Boox Nova 3 Color? [materiał wideo]

Autor: Judyta/Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *