Jak wygląda robienie notatek na Onyx Boox Nova 2? [materiał wideo]

Onyx Boox Nova 2 to pierwsza tak duża premiera w bieżącym roku na rynku czytników ebooków. Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w pokryty szkłem pojemnościowy dotykowy wyświetlacz oraz warstwę WACOM, umożliwia ono wygodne robienie notatek za pomocą rysika. Onyx Boox Nova 2 posiada oprócz tego 3 GB pamięci RAM i mocny procesor, co zapewnia mu wysoką płynność działania. Przekonaj się, jak w praktyce wygląda robienie notatek na Onyx Boox Nova 2

Robienie notatek na czytniku Onyx Boox Nova 2

Podstawowe właściwości Onyx Boox Nova 2

Onyx Boox Nova 2 został wyposażony w 7.8-calowy wyświetlacz E Ink Carta HD o rozdzielczości 1872 x 1505 i 300 PPI. Elektroniczny czytnik książek posiada wbudowane podświetlenie z funkcją regulacji temperatury kolorów.

Aplikacja do robienia notatek na czytniku Onyx Boox Nova 2
Aplikacja do robienia notatek

We wnętrzu czytnika ebooków znajduje się ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Cortex A53 o mocy 2 GHZ. To oznacza, że Onyx Boox Nova 2 jest najmocniejszym 7.8-calowym urządzeniem w ofercie chińskiego przedsiębiorstwa technologicznego. Narzędzie do robienia elektronicznych notatek zostało ponadto wyposażone w baterię o pojemności 3150 mAh, Bluetooth 4.1 oraz USB-C wraz z OTG.

Robienie elektronicznych notatek

Ponieważ wyświetlacz czytnika ebooków reaguje na ponad 4,096 stopni nacisku, zmiana siły przyciskania rysika do powierzchni ekranu wpływa na grubość kreślonych na nim linii. Jeżeli przyciskamy go lżej, linie stają się cieńsze. W przypadku większej siły nacisku zyskują one na grubości.

Rysowanie linii na czytniku Onyx Boox Nova 2
Rysowanie linii

Na górze dołączonego do Onyx Boox Nova 2 rysika znajduje się guma, która pozwala na szybkie wymazywanie niepożądanych notatek oraz elementów graficznych. To samo umożliwia zresztą przycisk umieszczony w dolnej części rysika. Gdy przycisk jest wciśnięty, końcówka rysika zaczyna pełnić funkcję gumki.

Aplikacja do robienia notatek

Chociaż większość użytkowników Onyx Boox Nova 2 z pewnością zacznie od korzystania z domyślnej aplikacji do robienia notatek, istnieje również możliwość używania jej zamienników. Ponieważ czytnik ebooków działa na Androidzie 9.0 i posiada dostęp do sklepu Google Play, jesteśmy w stanie instalować na urządzeniu wiele dodatkowych aplikacji.

Interfejs aplikacji do robienia elektronicznych notatek znajduje się na pasku po prawej stronie. Znajdziemy na nim kilka pędzli, które różnią się od siebie grubością. Pędzel najbardziej przydaje się do kreślenia grubych linii, cieniowania oraz rysowania elementów tła. Głównym zastosowaniem ołówka jest natomiast pisanie lub uzupełnianie poszczególnych detali.

Ponieważ możemy regulować grubość zarówno pędzla, jak i ołówka, zyskujemy wielką artystyczną swobodę. Dzięki niej możliwe staje się rysowanie krajobrazów, martwej natury, a nawet anime. Warto również zaznaczyć, że użytkownicy czytnika ebooków mają do dyspozycji wiele geometrycznych kształtów, które mogą bez problemu przemieszczać, obracać czy skalować.

Kształty geometryczne na czytniku Onyx Boox Nova 2
Kształty geometryczne

Cieniowanie i obsługa kolorów

Onyx Boox Nova 2 zapewnia duże pole do popisu w dziedzinie cieniowania. W zależności od swoich potrzeb jego użytkownicy są bowiem w stanie zmienić kolor pióra na czarny, ciemnoszary, szary, biały, czerwony, zielony lub niebieski. Chociaż trzy ostatnie kolory nie są widoczne na ekranie E Ink, można je zobaczyć po przeniesieniu pliku z rysunkami do pamięci smartfona lub komputera.

Odcienie i kolory na czytniku Onyx Boox Nova 2
Odcienie i kolory

Pisanie i konwersja notatek

Jeśli chodzi o pisanie, elektroniczny czytnik książek zna niewiele ograniczeń. Kiedy chcemy na nim coś zapisać, możemy otworzyć pustą kartkę i zrobić to ręcznie. Posiadamy również możliwość skorzystania z jednego z wielu gotowych szablonów (tabele, linie w zeszycie, listy itd.).

Robienie odręcznych notatek
Robienie odręcznych notatek

Jeżeli chcielibyśmy zmienić nasze odręczne zapiski w drukowany tekst, umożliwi nam to zapewniania przez Onyx Boox Nova 2 opcja automatycznej konwersji. Ponieważ czytnik ebooków został wyposażony w mikrofon, pozwala on również na robienie notatek w formie głosowej. Takie rozwiązanie okazuje się szczególnie przydatne np. w czasie wykładów.

Konwersja odręcznych notatek na czytniku Onyx Boox Nova 2
Konwersja odręcznych notatek

Jak wygląda robienie notatek na Onyx Boox Nova 2? [materiał wideo Good e-Reader]

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Boox.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *