Remarkable 2 vs. Kobo Elipsa [porównanie narzędzi do robienia elektronicznych notatek]

Chociaż zainteresowanie Remarkable 2 nie maleje, narzędzie do robienia notatek ma nowego konkurenta. Po raz pierwszy w ofercie Kobo pojawił się wszechstronny czytnik ebooków, który świetnie sprawdza się w nauce i pracy. Przekonaj się, czy Kobo Elipsa dorównuje Remarkable 2.

Remarkable 2 vs. Kobo Elipsa [porównanie narzędzi do robienia elektronicznych notatek]

Remarkable 2 szybko zyskało status najbardziej lubianego narzędzia do robienia elektronicznych notatek. W ofercie przedsiębiorstwa znajduje się pełny zestaw akcesoriów, takich jak wysokiej jakości rysiki i etui. Produkt jest dostępny na rynku niemal od początku zeszłego roku, zyskując sympatię kolejnych użytkowników.

Tym, co najbardziej sobie w nim cenią, jest możliwość cyfrowego pisania i rysowania bez czynników rozpraszających uwagę. Obecnie Remarkable 2 zyskało jednak nowego konkurenta. Wyzwanie stojące przed Kobo Elipsą jest spore, ponieważ jest to nie tylko narzędzie do robienia notatek, lecz również w pełni funkcjonalny czytnik ebooków. Które urządzenie warto kupić?

I. Remarkable 2

Trudno zaprzeczyć, że Remarkable 2 posiada szereg istotnych zalet. Urządzenie pozwala na odręczne rysowanie, robienie notatek, edytowanie plików PDF i czytanie ebooków. Wygląd interfejsu i doświadczenie pisania pozostają w jego przypadku niezmienne niezależnie od tego, jakie materiały w danej chwili uruchamiamy

1. Robienie elektronicznych notatek

Remarkable 2 zapewnia dostęp do zdecydowanie większej ilości ołówków i pędzli niż Kobo. Funkcja rozpoznawania nachylenia końcówki rysika od początku przypadła użytkownikom do gustu, pozwalając na wygodne cieniowanie. Oprócz tego Remarkable 2 pozwala na korzystanie z warstw, które działają na podobnej zasadzie, jak warstwy graficzne w programie Adobe Photoshop.

Remarkable 2 vs. Kobo Elipsa

2. Czytanie ebooków

Chociaż Remarkable 2 umożliwia czytanie ebooków, nie zapewnia dostępu do biblioteki online. W rezultacie przed przytępieniem do czytania musimy załadować na urządzenie własne książki w wersji elektronicznej lub PDFy.

Co istotne, do przenoszenia danych pomiędzy Remarkable 2 a komputerem nie wystarczy kopiowanie ich pomiędzy katalogami. Aby to zrobić, musimy zainstalować na komputerze specjalne oprogramowanie i założyć oficjalne konto, które z nim połączymy.

3. Aktualizacje oprogramowania

Remarkable 2 wypada bardzo dobrze w dziedzinie aktualizacji oprogramowania. Producent urządzenia wypuszcza nowe aktualizacje średnio raz na 3 lub 4 miesiące. Nie są to tylko drobne uaktualnienia, ponieważ przynoszą ze sobą szereg dodatkowych udogodnień: rozwiązują nowo rozpoznane problemy z bezpieczeństwem i dodają mnóstwo nowych funkcji.

Remarkable posiada w Internecie własnego bloga, na którym pojawiają się zapowiedzi aktualizacji wraz z ich szczegółowymi opisami. Użytkownicy czytnika ebooków otrzymują również wiadomości e-mail, w których znajduje się dokładna lista wszystkich przynoszonych przez aktualizację oprogramowania zmian.

Remarkable 2 vs. Kobo Elipsa

4. Marketing

Na szczególne wyrazy uznania zasługuje strategia marketingowa Remarkable 2. Produkt jest intensywnie reklamowany w systemie Google Ads, na Twitterze i Facebooku. Przedsiębiorstwo współpracuje z mediami na przyjaznych warunkach, rozsyłając setki informacji prasowych oraz innych materiałów na potrzeby recenzji i testów wideo.

Unboxing czytnika Remarkable 2

II. Kobo Elipsa

Kobo Elipsa to nowe narzędzie do robienia notatek, które pojawi się na rynku pod koniec czerwca. Urządzenie pod wieloma względami różni się od Remarkable 2.

1. Kupowanie i wypożyczanie ebooków

Czytnik ebooków korzysta z tego samego oprogramowania do obsługi książek, co inne produkty w ofercie Kobo. To oznacza, że jego użytkownicy będą w stanie zalogować się na swoje konto Kobo, a następnie zsynchronizować pomiędzy urządzeniami wszystkie swoje dotychczasowe zakupy.

Ponieważ Kobo Elipsa zapewnia dostęp do księgarni Kobo, jesteśmy w stanie wygodnie pobierać stamtąd miliony płatnych i darmowych ebooków. Ponieważ urządzanie obsługuje aplikację Overdrive (aby zacząć z niej korzystać, wystarczy wejść w ustawienia i się zalogować), mamy możliwość przeglądać z jego poziomu książki do wypożyczenia w lokalnych bibliotekach.

2. Przeglądanie Internetu i synchronizacja danych

Kobo Elipsa dobrze sprawdza się również przy przeglądaniu Internetu. Dzięki aplikacji Pocket jesteśmy w stanie zapisywać artykuły z sieci do przeczytania na później, a także synchronizować je pomiędzy wieloma urządzeniami.

Inna opcja przechowywania i przesyłania ebooków wiąże się z wykorzystaniem Dropboxa. Wielu pasjonatów czytelnictwa w nowoczesnym wydaniu przechowuje swoje ulubione książki i PDFy w chmurze online. Ponieważ Kobo Elipsa pozwala na zalogowanie się w usłudze Dropbox, wszystkie materiały w chmurze mogą zostać wygodnie zsynchronizowane z czytnikiem ebooków.

Kobo Elipsa [materiał promocyjny producenta]

3. Robienie elektronicznych notatek

Elipsa to pierwsze narzędzie do robienia elektronicznych notatek, jakie firma Kobo umieściła w swojej ofercie. Urządzenie można obsługiwać za pomocą specjalnego, aktywnego rysika (inne rysiki nie są z nim kompatybilne). Rysik został zaprojektowany w profesjonalny sposób, posiada przycisk wymazywania i podkreślania, jest zasilany pojedynczą baterią AAA.

Funkcjonalność w dziedzinie robienia elektronicznych notatek nie jest jednak w przypadku Kobo Elipsy tak zaawansowana jak na Remarkable 2. Urządzenie nie pozwala również na korzystanie z warstw.

Remarkable 2 vs. Kobo Elipsa

Użytkownicy nowego czytnika ebooków mają dwie opcje tworzenia odręcznych rysunków. Pierwsza polega na wykorzystaniu podstawowej aplikacji do rysowania, druga wymaga sięgnięcia po bardziej zaawansowane narzędzie.

Zaawansowana aplikacja do robienia notatek zapewnia kilka dodatkowych funkcji, jak np. konwersja odręcznie zapisanego tekstu na drukowany. Co więcej, jeżeli wprowadzimy na Kobo Elipsie równanie matematyczne, czytnik ebooków automatycznie je rozwiąże. Ogólne wrażenia z rysowania i robienia notatek są bardzo dobre. Zaawansowane ustawienia sprawiają, że obsługa ebooków i PDFów jest naprawdę wygodna.

III. Podsumowanie [Remarkable 2 vs. Kobo Elipsa]

Zdaniem części użytkowników Kobo Elipsa ma przewagę nad Remarkable 2. Urządzenie zapewnia dostęp do księgarni online, usługi Overdrive, Pocket i Dropbox. Aby zsynchronizować z czytnikiem ebooków materiały z sieci, nie potrzebujemy żadnego dodatkowego oprogramowania. Dzięki przeglądarce internetowej jesteśmy w stanie wygodnie przeglądać serwisy informacje czy blogi.

Ekran główny Kobo Elipsy wygląda zdecydowanie lepiej, niż menu Remarkable 2, pokazując przejrzystą listę aktualnie czytanych ebooków wraz z umieszczonymi w nich notatkami, a także książek rekomendowanych do zakupu. W przypadku Remarkable 2 na ekranie głównym znajdziemy jedynie prostego menedżera plików.

Trudno w tym kontekście zaprzeczyć, że Kobo Elipsa jest znacznie bardziej wszechstronnym urządzeniem, którego wiarygodność wzmacnia od dawna uznana marka. Co istotne, ponieważ czytnik ebooków jest dostępny w sprzedaży detalicznej na całym świecie, przed decyzją o jego zakupie bez problemu przetestujemy go u sprzedawcy. Remarkable 2 możemy natomiast zamawiać jedynie na oficjalnej stronie producenta.

Remarkable 2 vs. Kobo Elipsa [porównanie parametrów technicznych]

Remarkable 2Kobo Elipsa
Wyświetlacz:10.3″10.3” E Ink Carta 1200, dotykowy ekran
rozdzielczość 227 PPI, 1404 x 1872
Podświetlenie:NieTak (ComfortLight), z regulacją intensywności
Procesor:1.2 GHz dual core ARM, 1 GB RAMQuad Core @ 1.8 GHz
Wewnętrzna pamięć flash:8 GB32 GB
Wymiary:188.0 x 246.0 x 4.7 mm193 x 227.5 x 7.6 mm
Waga:403.5 g383 g
Cena:399 EUR (1 784 PLN)399 USD (1 462 PLN)

Remarkable 2 vs. Kobo Elipsa [porównanie wideo Good e-Reader]

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *