Kindle Paperwhite 4 vs. kolorowy iReader C6

Kindle Paperwhite 4 to bez wątpienia jeden z najlepszych czytników ebooków w historii. Ponieważ na rynku debiutują kolejne urządzenia z kolorowymi wyświetlaczami E Ink, flagowy produkt Amazona musi jednak radzić sobie z rosnącą konkurencją. Jak Kindle Paperwhite 4 poradzi sobie w starciu z kolorowym czytnikiem ebooków iReader C6? Które z urządzeń jest bardziej praktyczne?

Kindle Paperwhite 4 vs. kolorowy czytnik ebooków iReader C6

Kindle Paperwhite 4

Kindle Paperwhite to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najlepszych czytników ebooków w historii. Czwarta generacja urządzenia posiada zalety, które czynią z niego produkt z najwyższej półki: święty wyświetlacz o rozdzielczości 300 PPI, 8 GB wewnętrznej pamięci flash, odporność na wodę oraz Bluetooth, który pozwala na słuchanie audiobooków.

Urządzenie posiada wbudowane podświetlenie o regulowanej sile, dzięki któremu czytanie ebooków nie stanowi problemu nawet w nocy. Ponieważ ekosystem Amazona jest wyjątkowo bogaty, jego użytkownicy mają możliwość korzystania ze zróżnicowanych usług oraz wygodnego kupowania książek w wersji elektronicznej. Jak jednak poradzi sobie Kindle Paperwhite 4 w starciu z najnowszym kolorowym czytnikiem ebooków? Czy czytanie ebooków i PDFów na urządzeniach z czarno-białym lub kolorowym ekranem znacznie się od siebie różni?

Kolorowy e-czytnik iReader C6

IReader C6 to chiński czytnik ebooków, który został wyposażony w 6-calowy, dotykowy wyświetlacz stworzony przy użyciu najnowszej technologii kolorowego e-papieru. Kolorowy czytnik ebooków posiada 24 diody LED, które umożliwiają jego użytkownikom czytanie książek w wersji elektronicznej w nocy. Twórcy urządzenia zdecydowali o wykorzystaniu w nim systemu Google Android. We wnętrzu e-czytnika IReader C6 znajduje się się czterordzeniowy, ultra-szybki procesor, a także 1 GB pamięci RAM i 16 GB wewnętrznej pamięci Flash. Elektroniczny czytnik książek iReader posiada ponadto zintegrowane głośniki.

Czarno biały vs. kolorowy czytnik ebooków (test wideo Good e-Reader)

Wszystkie materiały, które zostaną uruchomione na Kindle Paperwhite, wyświetlają się na czarno-białym ekranie w rozdzielczości 300 PPI. Należą do nich okładki książek w wersji elektronicznej, pliki PDF oraz wszelkiego rodzaju obrazy. Kolorowy wyświetlacz, który wykorzystano w e-czytniku iReader C6, otwiera wszystkie czarno-białe fragmenty ebooka w rozdzielczości 300 PPI, natomiast jego kolorowe elementy w rozdzielczości 100 PPI. To oznacza, że urządzenie jest w stanie bez problemu wyświetlać czarno-biały tekst oraz kolorowe ilustracje w tym samym czasie. Pod tym względem bez wątpienia góruje od nad swoim rywalem.

Kolorowe czytniki ebooków w 2020 roku

Wiele wskazuje na to, że kolorowe czytniki ebooków najbardziej docenią ci użytkownicy, którym zależy na czytaniu publikacji z kolorowymi elementami: komiksów, magazynów i czasopism, podręczników, reportaży, albumów ze zdjęciami, biografii czy książek dla dzieci. Chociaż wykorzystany w teście wideo iReader C6 jest pierwszym kolorowym e-czytnikiem na rynek konsumencki, posiada on chiński interfejs i jest dostępny jedynie w Chinach. Kolorowe czytniki ebooków są jednak wielkim trendem 2020 roku: PocketBook i Onyx Boox już przedstawiły swoje modele, a pozostali producenci już nad nimi pracują.

Co w tej sytuacji zrobi Amazon Kindle? Czy firma podąży śladem konkurencji i wkrótce wprowadzi na rynek swój pierwszy kolorowy czytnik ebooków?

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *