Wszystkie czytniki ebooków z 2020 roku [podsumowanie]

W 2020 roku na rynku czytników ebooków wydarzyło się sporo ciekawych rzeczy. Premiera PocketBooka Color z kolorowym ekranem, nowa wersja klasyka PocketBook Touch Lux 5, głośno zapowiadany inkBOOK Calypso, Remarkable 2, a wreszcie 8 nowych narzędzi do robienia elektronicznych notatek Onyx Boox. Poznaj listę wszystkich najważniejszych czytników ebooków, które weszły do sprzedaży w mijającym roku.

Wszystkie czytniki ebooków z 2020 roku [podsumowanie]

Ponieważ w bieżącym roku na rynku zadebiutowało wiele urządzeń z wyświetlaczami E Ink, warto jeszcze raz sobie o nich przypomnieć. W poniższym zestawieniu znalazły się czytniki ebooków od wszystkich największych producentów. Oprócz nich do sprzedaży weszło jeszcze kilka mniej popularnych urządzeń. Część spośród nich omówiliśmy w osobnych artykułach.

Onyx Boox Max Lumi
Onyx Boox Max Lumi

Chociaż lista obejmuje wyłącznie te czytniki ebooków, które miały swoją premierę do 6 listopada, jest mało prawdopodobne, aby w tym roku na rynku pojawiły się jakieś nowe modele.

Amazon Kindle: O

Do tej pory Amazon nie wprowadził do sprzedaży w 2020 roku żadnego nowego czytnika ebooków. Ponieważ od 2009 roku przedsiębiorstwo wypuszczało na rynek przynajmniej jedno nowe urządzenie rocznie, wydaje się to nieco zaskakujące.

PocketBook Color
PocketBook Color

Firma udostępniła klientom Kindle Paperwhite 4 z obudowami w nowych kolorach, lecz nie jest to nic wyjątkowego, ponieważ takie wersje czytników ebooków były już wcześniej sprzedawane w Chinach. Od jakiegoś czasu słychać głosy o premierze Kindle Paperwhite 5. Nie wydaje się jednak prawdopodobne, aby urządzenie pojawiło się na rynku w okresie dwóch najbliższych miesięcy.

Boyue Likebook: 0

W ostatnich kilku latach firma Boyue wprowadziła do sprzedaży kilka działających na Androidzie czytników Likebook. W bieżącym roku w jej ofercie nie pojawiło się jednak żadne nowe urządzenie.

Kobo: 1

Chociaż Kobo wprowadziło do sprzedaży w 2020 roku jeden nowy czytnik ebooków, czyli Kobo Nia, w rzeczywistości nie jest on wcale nowy. Firma sięgnęła bowiem po podzespoły Kobo Aura 2 i po prostu umieściła je w nowej obudowie. Jedynym autentycznym udoskonaleniem urządzenia była zmiana wielkości wewnętrznej pamięci flash z 4 do 8 GB.

Onyx Boox Poke 2
Onyx Boox Poke 2

Onyx Boox: 8

W tym przypadku wszystko staje się zdecydowanie bardziej szalone. W tym roku Onyx Boox wprowadził do sprzedaży aż 8 nowych narzędzi do robienia elektronicznych notatek. Dwa z nich już po kilku miesiącach zostały przy tym zastąpione przez nowsze wersje.

W ofercie firmy znalazły się nie tylko urządzenia z dużymi wyświetlaczami (Note 3, Note Air, Max Lumi), lecz również poręczne czytniki ebooków (Poke 2, Poke 3). Większość urządzeń szczegółowo omówiliśmy w osobnych artykułach.

Onyx Boox Poke 3
Onyx Boox Poke 3

Wszystkie nowe czytniki Onyx Boox z 2020 roku:

PocketBook: 3

PocketBook Touch Lux 5
PocketBook Touch Lux 5

Istotną nowością w przypadku firmy PocketBook jest to, że jej czytniki ebooków zostały wprowadzone do sprzedaży w USA (urządzenia można kupić w serwisie Newegg). Do tej pory urządzenia nie były dostępne w Stanach Zjednoczonych.

Ogólnie biorąc, PocketBook wypuścił w bieżącym roku na rynek 3 nowe czytniki ebooków. Udoskonaloną wersję swojego klasyka – PocketBook Touch Lux 5, pierwszy czytnik ebooków z kolorowym ekranem – PocketBook Color oraz PocketBook Basic 4 dla początkujących użytkowników. PocketBook Color i PocketBook Touch Lux 5 zostały przez nas szczegółowo omówione w osobnych testach.

Wszystkie nowe czytniki PocketBook z 2020 roku:

inkBOOK: 1

W tym roku firma inkBOOK wprowadziła do sprzedaży jeden nowy czytnik ebooków, który ma być następcą inkBOOKa Prime: inkBOOK Calypso. Pomimo intensywnej promocji, urządzenie okazało się sporym rozczarowaniem. Jego szczegółowe omówienie znajdziecie w przygotowanej przez nas recenzji.

Onyx Boox Note Air
Onyx Boox Note Air

Remarkable: 0

W 2020 do sprzedaży weszła jeszcze nowa wersja Remarkable, czyli Remarkable 2. Chociaż nie jest to typowy czytnik ebooków, lecz narzędzie do robienia elektronicznych notatek, urządzenie dobrze radzi sobie z obsługą plików PDF i ePUB.

Autor: Kuba
Źródło: The-ebook-reader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *